Alistair Overeem

alistair-p_1362642341

Alistair Cees Overeem se narodil 17.5. 1980 ve Velké Británii  Když mu bylo 6 jeho rodiče se rozvedli a odstěhoval se s matkou a bratrem do Holandska, kde strávil celé dětství. Začínal s judem, dělal atletiku a hrál basketbal  Když mu bylo 15, jeho bratr Valentijn ho vzal na trénink Chrise Dolmana, aby se naučil bránit. Těžko uvěřit že se tomuto 6. nejlepšímu zápasníkovi v heavyweight divizi (viz. Sherdog.com) trénink vůbec nelíbil. Přišlo mu to moc brutální a agresivní. Ale pod vedením Base Ruttena a Joopa Kasteela nakonec ve smíšených bojových uměních našel zalíbení.

Svůj první profesionální zápas absolvoval v 19 letech proti Richardo Fyeetovi, který vyhrál pomocí gilotine choke. Je to jediný zápasník v historii, který držel titul šampiona težké váhy v MMA a K-1 grandprix zároveň. Vsoučasné době má podepsanou smlouvu s Ultimate Fighting Championship (UFC) kde debutoval proti Brocku Lesnarovi v UFC 141. Tam v prvním kole vyhrál technickým K.O. Tohle vítězství mu vyneslo šanci na titulový zápas proti Junioru Dos Santosovi.

Před titulovým zápasem Overeem neprošel přes dopingovou kontrolu kvůli nadměrné hladině testosteronu. Ve svém tiskovém prohlášení tvrdí  že za to můžou léky smíchané s testosteronem, které mu předepsal jeho lékař. Jeho právník se snažil vyjednat pozdržení rozhodnutí komise, aby získal čas na sehnání důkazů, které by Overeemovo prohlášení potvrdily. Naneštěstí komise pozdržení zamítla a Overeem byl na 9 měsíců suspendován ze zápasení.

V únoru 2013 se vrátil do klece proti Antonio Silvovi. Overeem byl velkým favoritem v tomto zápase, a přestože vyhrál první i druhé kolo tak ve třetím prohrál technickým K.O.
V květnu 2013 se měl konečně utkat s Juniorem Dos Santosem, ale nakonec ze zápasu vycouval kvůli zranění a vystřídal ho Mark Hunt.
Uvidíme jakým další vývoj na zápasnickém poli nám Alistair Cees Overeem nabídne.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *