Profil: Alistar Overeem

alistair-overeem

Alistar Overeem je Holandský zápasník MMA a bývalý Kick-Boxer. Je bývalým šampionem organizací: StrikeForce, Dream a výherce K1 World Grand Prix. Je jediným zápasníkem kdo držel světový titul MMA a K1 zároveň. K 5. září je považován za 7. v žebříčku těžkých vah UFC.
Narodil se v roce 1980, jeho matka byla Holanďanka a otec z Jamajky.  Když mu bylo 15 tak ho jeho starší bratr Valentij přivedl do tělocvičny Chrise Dolmana. V mládí byl velice agresivní dokud se nesetkal s Basem Ruttenem a Joopem Kasteelem.

Rychle nasbíral skóre 10-3 v organizacích Rings, M1, It´s Showtime. V roce 2002 debutoval v organizace Pride po porážce Yusuke Imamuri na TKO za 44 sekund. Později nastoupil do turnaje Pride Total Elimination 2003 kde prohrál proti budoucímu šampionovi UFC Chucku Liddelovi. Další prohru schytal od člena Brazilian top teamu Antonio Rogeriu Nogueiry. V roce 2005 nastoupil do turnaje PRIDE Total Elimination 2005 středních vah kde porazil Vitora Belforta. Postoupil do čtvrtfinále proti rusovi Igoru Vovchachynovi. Později však prohrál proti Mauriciovi Ruovi.

Alistair-Overeem-Strikeforce-21-005-400x600

 

 

Připsal si například výhru proti favorizovanému rusovi Sergei Kharitonovi. V roce 2006 na mistrovství PRIDE openweight prohrál na kimuru proti Fabricio Werdumovi.  Po této porážce odletěl do USA bojovat proti Vitoru Belfordovi v rematchy na Strike Force. Poté se vrátil zpět do PRIDE aby v odvetném zápase vyzval Antonia Rodgeria Nogueru. Do zápasu však nastoupil se zraněným krkem a zápas nemohl absolvovat do konce. V PRIDE nakonec absolvoval zápasy s Ricardo Arona proti kterému prohrál. Poté prohrál také proti Mauriciu Ruovi. Na HERO10 na turnaji středních vah znovu potkal rusa Sergeie Kharitonova bohužel také prohrál na KO před koncem prvního kola.

 

Velice známá byla jeho účast na StrikeForce Heavyweight Grand PRIX. Kde nastoupil proti Fabriciu Werdumovi. Do toho turnaje byly také nominováni zápasníci jako Fedor Emelianenko, Josh Barnett, Antonio Silva atd. Overeem proti brazilskému zápasníkovi obstál a vyhrál. Bohužel po zápase se nedokázal zregenerovat ze zranění a bohužel musel od dalších zápasů odstoupit.

 

V roce 2011 po mnoha spekulacích podepsal s UFC. Jeho první zápase měl být proti bývalému šampionovi UFC Brocku Lesnarovi. Zápas byl velice sledovaný celý světem, jednalo se o eliminační zápas o titul šampiona UFC. Overeem nezavával a přesným kopem do oblasti jater a stodvaceti kilový Lesnar se klátil k zemi. Měl následovat zápas proti šampionovi Junioru Dos Santosovi. Bohužel Overeem dostal stopku na rok za nesplnění drogového testu.

Po roční pauze se vrátil do klece proti Antoniu „bigfoot“ Silvovi. Očekával se velký návrat „Demolition mana“. Po velkém tlaku v prvním kole, inkasoval tři přesné údery na bradu a prohrál na KO. Podobný scénář měl i další zápas s Trawisem Brownem. Poslední nadějí jak se udržet v UFC byl zápas s Frankem Mirem. Overeem vyhrál na body, bohužel však neukázal atraktivní zápas.
Ve svém poslední zápase narazil na Bena Rothwella. Bohužel tento zápas znamenal pro Overeema další prohru. Mluví se hodně o vyhazovu z UFC. Pro zápasníky s takovou bilancí není v UFC bohužel míst. Také se říká že se Overeem bude vracet ke K1 nebo kick boxu. Pokud však Overeem opravdu odejde z UFC bude to znamenat konec budoucí legendy, protože ve svém věku by asi těžko sbíral sílu a motivaci k comebacku.

overeem 2

 

 

 

 

 

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *