Anderson Silva

Anderson Silva

Anderson Silva

Anderson da Silva (portugalská výslovnost: [ˈɐ̃deʁsõ ˈsiwvɐ]; přezdívka „The Spider“ – „Pavouk“; narozen 14. dubna 1975) je brazilský zápasník ve smíšených bojových uměních (MMA) a úřadující šampion UFC ve střední váze. Silva je nejdéle vládnoucím šampionem za celou dobu existence organizace a zároveň nejvíckrát úspěšně obhájil titul (10x). V UFC drží nejdelší zápasovou šňůru neporazitelnosti – celkem 16 soubojů. Je považován za číslo 1 ve své váze všemi vlivnými časopisy, servery a odborníky.[1][2][3] Podle mnoha z nich je nejlepším současným bojovníkem ve smíšených bojových uměních bez rozdílu vah na světě.[4][5] Prezident UFC Dana White ho dokonce označil za nejlepšího bojovníka MMA všech dob.[6]

Silva je komplexním bojovníkem. Při boji v postoji je znám svou obrovskou rychlostí jak v úderech, tak v pohybu a nepředvídatelnou pestrou technikou. Na zemi má dokonale zvládnuté brazilské jiu jitsu. Jeho jedinou nevýraznou slabinou je zřejmě wrestling (prvky řecko-římského zápasu uplatňované v MMA). Silva dokázal během své kariéry porazit téměř všechny špičkové bojovníky ve své váze a některé i ve váze polotěžké. Byli to např.: Chael Sonnen (2x), Vitor Belfort, Forrest Griffin, Dan Henderson, Rich Franklin (2x), Nate Marquardt nebo Yushin Okami. Poslední skutečnou porážku (nepočítaje 1 diskvalifikaci) zažil v prosinci 2004, kdy mu Japonec Ryo Chonan nasadil málo vídanou techniku zvanou „flying scissor heel hook“ a Silva se musel vzdát. V současné době je poněkud obtížné nalézt Silvovi adekvátního soupeře. Jeho zápasová bilance činí 33 vítězství (z toho 20 knockoutem a 6 vzdáním) a 4 porážky (z toho 2 podrobením)

Svůj zřejmě nejtěžší zápas svedl Silva 7. srpna 2010 v prvním vzájemném duelu s Američanem Chaelem Sonnenem. Sonnen měl výraznou převahu téměř všech pět kol. Dařilo se mu dostávat Silvu na zem a tam ho zasypával množstvím úderů. Na konci posledního pátého kola se nicméně Silvovi podařilo nasadit technikou zvanou „triangle armbar“ (kombinace škrcení „triangle choke“ a páky „armbar“) a Sonnen musel vzdát. Kvalita dnes již legendárního zápasu však utrpěla určitou ránu kvůli následným Sonnenovým pozitivním dopingovým testům.

Anderson Silva měří 188 cm, váží 83 kg a rozpětí paží má 197 cm.

zdroj: wikipedia

 

Anderson Silva Highlights

Anderson Silva Highlights no. 2 

UFC 148 Anderson Silva x Chael Sonnen – Finálové KO

Anderson Silva vs Yushin Okami

Anderson Silva – Jose Lopez – Prohra Silva

 

UFC 126 Anderson Silva vs Vitor Belfort 

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *