BOX: Golovkin porazil Adamu – zvýšil vlastní rekord KO

Golovkin

Gennady „GGG“ Golovkin z Kazachstánu a Osumanu Adama, rodák z Ghany, se střetli 1.2. 2014 v Salle des etoiles v monackém Monte Carlu. První jmenovaný obhájil světové tituly ve střední váze organizací IBO a WBA, posunul svou bilanci na úctyhodných 29 zápasů, 29 výher a 26 KO a posunul svůj vlastní rekord. GGG zvýšil svou KO rate 89,66%, nejvyšší v historii šampionů střední váhy.

První kolo bylo spíše opatrné až do poslední půlminuty. Gennady byl od začátku zápasu přesnější, v  klidu, uvolněný a zatímco sám trefoval, byl vždy několik centimetrů z dosahu Afdamy. V poslední vteřině trefil GGG svého soupeře kontrem ze zadní ruky a nadšení diváci viděli knockdown, který začal rozhodčí odpočítávat společně s gongem. Po počítání v prvním kole následovaly ještě knockdowny v šestém a sedmém kole.

Golovkin předvedl krásnou boxerskou exhibici. Nekompromisní bijec se ukázal jako velmi technický boxer. Stejně jako v zápase s Curtisem Stevensem se držel plánu – z dosahu soupeře, přesně trefovat a nepouštět se do divokých akcí zbytečně často.

OvWIIO1V944

Byť se Adama předvedl jako pravý srdcař, na Golovkina neměl v žádném kole a GGG proplouval zápasem na jistotu. Trefoval za každých okolností, občas přešel do agresivního útoku a pronásledoval soupeře po celém ringu. Zápas přerušil rozhodčí v sedmém kole krátce po třetím knockdownu Adamy.

Adama inkasoval trojnásobek úderů – GGG trefil celkem 128 úderů ze 422 (30%), Adama 44 ze 362 (12%). Osumanu Adama byl rozhodně aktivní, ovšem nedokázal trefovat svůj cíl tak často, jak bylo třeba.

Otázkou zůstává, kdo bude dalším soupeřem pro stoupající kazachstánskou hvězdu. Kuloární řeči o zápasech s Martinezem a i Floydem Mayweatherem Jr. zatím zůstávají v říši snů a nezbývá než doufat, že se Golovkinovi najdou kvalitní soupeři. Podle výkonů mezi provazy by si Golovkin zasloužil kvalitnější opozici, díky které by jeho mistrovské pásy získaly na legitimitě.

 

Informace o Boxu – FighterNews.cz

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *