BOX: Pascal porazil Buteho – bez KO a na jistotu

201401190039023928431

Zápas o diamantový pás organizace WBC a pás mista světa středně těžké váhy NABF nenaplnil mnohá očekávání. Na papíře „největěí zápas v Montrealu“ mezi dvěma Kanadskými hvězdami trval celých dvanáct kol a probíhal jasně pod taktovkou Jeana Pascala. Ten odešel z ringu s oběma pásy; tři rozhodčí obodovali zápas 116:112, 117:110, 117:111 ve prospěch Pascala. V rohu Jeana Pascala stál Roy Jones Jr. a na stylu Pascala se jasně podepsal – uvolněný, místy neortodoxní styl, tvrdé údery a hodně pohybu. Po celý průběh zápasu byl aktivnější a hlavně přesnější. To byl klíč k úspěchu Jeana Pascala.

První kolo udalo tempo celému zápasu. Jean Pascal nastoupil do zápasu s pěstmi u pasu, zatímco Bute, boxující v obráceném gardu, si držel poctivý, opatrný kryt s levou rukou přilepenou k tváři. Během prvních čtyř kol si Pascal vždy vybojoval kolo několika výpady a vždy byl aktivnější boxer. Ke konci čtvrtého kola byl Bute zasažen několika údery a na pár vteřin vypadal lehce otřeseně, nicméně k žádnému většímu vychýlení vah nedošlo – každé kolo o málo, ovšem jasně, pro Pascala. Z prvních kol si Lucian Bute odnesl modřinu pod levým okem, která kolem sedmého kola  začala otékat a byť levým okem viděl, evidentně ho toto zranění limitovalo.

hi-res-8

Do pátého kola nastoupil Lucian Bute s rukavicemi u pasu a odboxoval relativně vyrovnané kolo, které si ovšem Pascal strhl ve svůj prospěch přestřelkou ke konci kola. Lucian do šestého opět nastoupil s poctivým krytem, ovšem bez potřebného odhodlání bít Jeana Pascala. Touto dobou již bylo evidentní, že se nejedná o pomalý start, ale o Buteho neschopnost opřít se do svého protivníka a boxovat se sebevědomím – Bute neboxuje iniciativně a zřídka předvede kombinaci.

 

V sedmém kole pokračoval opatrný, místy až nudný souboj. Pascal začal v druhé půlce zápasu častěji kombinovat a právě v sedmém zasáhl Buteho několika tvrdými kombinacemi. V osmém kole začal Bute občas trefovat, nicméně Pascal si držel náskok i nadále. Během osmého poslal Buteho k zemi, rozhodčí ovšem situaci dobře posoudil a – k Pascalově značné nelibosti – posoudil situaci jako slip, zakopnutí. Pascal Buteho strčil předloktím přes svojí přední nohu a celou akci završil úderem do zátylku Buteho, což byl jasně vidět díky zpomaleným záběrům kamery.

 

V devátém kole projevil Lucian Bute sportovního ducha, když upozornil Pascala, že nastoupil do kola bez chrániče zubů. Během devátého Bute poprvé dostal Pascala na delší dobu do rohu, nedokázal však ze situace těžit. Pascal přebil Buteho dobře mířenými jednotlivými údery. Desáté kolo otevřel Pascal několika tvrdými údery a při přechodu ze střední vzdálenosti na bližší se borci střetli hlavami. Bute si odnesl menší tržnou ránu nad kořenem nosu, mezi obočím. Pascal se ke konci kola předvedl a deset vteřin koukal do vlastního rohu místo na soupeře, zatímto se jej Bute marně snažil zasáhnout.

 

Do posledních dvou kol nastoupil Bute lépe a z celého zápasu rozhodně obě patří k jeho nejlepším. Dostal Pascala do rohu a poprvé v celém zápase se začal tvrdě trefovat do svého soupeře. Dvacet vteřin před koncem se Pascal rozhodnul vyhrát i toto kolo a doboxoval v divokých kombinacích.

201401190039023928431

V přestávce mezi jedenáctým a dvanáctým zaznělo v Buteho rohu jasné „musíš ho poslat k zemi“ a Lucian si radu svého trenéra vzal k srdci. Bute nastoupil do posledního kola agrevisně, okamžitě dostal Pascala do rohu, držel ho v něm celou první minutu zápasu a dobře, tvrdě trefoval. Pascal si počkal, soupeře otočil a dalších dvacet vteřin pracoval na Butem, který se sám z rohu nemohl snadno dostat.

Poslední dvě kola nejspíše zachránila obrázek Luciana Buteho (podobně jako Chavez v zápase Martinez vs Chavez Jr.), ovšem zápas prohrál jasně na plné čáře. Zatímco Jean Pascal, rodák z Haiti, má dveře otevřené a obří zápas proti Adonisu Stevensovi se nyní jeví jako jasná volba, původem Rumun Bute se bude muset hodně otřepat. Již do tohoto zápasu nastoupil poznamenán prohrou s Frochem a výkon, který předvedl proti Pascalovi, jeho dušenímu stavu rozhodně nepomůže.

 

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *