Brock Lesnar

images

Brock Lesnar Edward

Narozen 12.7.1977.

Je americký profesionální zápasník, herec, bývalý bojovník smíšených bojových umění, profesionální fotbalista a amatérský zápasník. Je také bývalý UFC šampion v těžké váze. V roce 2000 vyhrál NCAA – mistrovství v těžké váze ve wrestlingu.

Lesnar získal věhlas v World Wrestling Entertainment (WWE) 2002 – 2004, kde je bývalým trojnásobným šampionem, stal se také nejmladším WWE šampionem ve věku 25 let.

Po odchodu z WWE,se Lesnar věnoval se kariéře v NFL. Hrál jednu sezónu pro Minnesota Vikings, poté se Lesnar vrátil do profesionálního zápasu a na konci roku 2005, se připojil k New Japan Pro Wrestling (NJPW) kde vyhrál  IWGP Heavyweight šampionát hned ve svém prvním zápase

Po těchto dobrodružstvích Lesnar začal kariéru v MMA poté co vyhrál svůj první boj v červnu roku 2007. Mu byla nabídnuta smlouva s Ultimate Fighting Championship (UFC), kterou v  říjnu 2007 podepsal. V UFC debutovat v zápasu s Frankem Mirem, který ovšem proti tomuto bojovníkovi prohrál na páku na koleno.

Dalším, protivníkem Brocka Lesnara v UFC 87 byl Heath „Crazy Horse“ Herring. Ten se, ke své škodě, zasloužil o dnes již legendární moment v Brockově highlight. Hned v úvodu zápasu se totiž Brockovi podařilo trefit Heatha tak, že ten částečně ztratil rovnováhu, a aby si před protivníkem prostě nesedl na zadek, dokončil pohyb kotrmelcem směrem od něj. Celý zápas pak byl ukázkou naprosté a ničím nepřerušované dominance ze strany Brocka Lesnara.

Ne posledním protivníkem byla legenda MMA, Randy „The Natural“ Couture, který bohužel nedokázal odolat o 30 kg těžšímu Brockovy.

Následovala pomsta za ztrátu titulu šampiona a na UFC 100, kde bojoval s Frankem Mirem a tento zápas vyhrál a tím se stal Heavyweight šampionem UFC.

Poté na konci roku 2009 v důsledku nemoci zvané “divertikulitida“ musel přerušit svojí zápasovou sérii.

Lesnar ztratil Heavyweight pás proti Cain Velasquez v UFC 121.

Brock Lesnar Edward se vrátil do UFC zápasem 141 v prosinci 2011, kde prohrál s Alistair Overeem a rychle odešel z UFC. V dubnu 2012 Lesnar oznámil svůj návrat do v World Wrestling Entertainment (WWE) takže se máme asi ještě na co těšit.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *