Češi vezou z Minsku bronz !

csmma

 

Česká republika získala velké ocenění na posledním mistrovství světa amatérského MMA v Minsku. Nejlepší čeští zápasníci se 11-12. září kvalifikovali na toto mistrovství. Ze všech kvalifikovaných však odjeli pouze tři. Tomáš Stehlík a Tomáš Žák z Penta gymu Praha, Jan Gottwald z Jetsaam gymu Brno. Je škoda že se nezúčastnilo více zápasníků, na tom se musí do budoucna zapracovat.

Tomáš Stehlík prohrál proti Moldavskému zápasníkovi od kterého si odnesl zlomený nos a nebyl schopen nastoupit do dalšího kola. Zápas byl velice pohledný a odehrával se hlavně v postoji. Tomáš Žák potkal budoucího finalistu z Ruska. Tomáš si bohužel nepohlídal záda a prohrál na RNC v prvním kole.  Oba zástupci Penta gymu bohužel neměli svůj den.

Jan Gottwald z Brna nastoupil ve váhové kategorii do 93 kg. V prvním kole mu byl nalosován Moldavský reprezentant. Honza však nezaváhal a v obou kolech kontroloval na zemi a vyhrál na body. Ve druhém zápase však potkal Ukrajinského zápasníka, který mu byl rovnocenným soupeřem a zápas rozhodl až extra kolo. I když měla ukrajinská strana protesty, nakonec zvítězil český zástupce. Ve třetím kole potkal zápasníka z Kazachstánu. Zde se odehrával celý zápas v klinčích a bylo to pro oba zápasníky hodně vysilující. Nakonec však vyhrál Gottwaldů soupeř.

Tak nebo tak, Jan Gottwald bral bronz a přepsal pro českou republiku historii. Další úspěch je Jan Vodorník jako rozhodčí. Organizátoři si jeho práci pochvalovali a pískal dokonce finální zápasy.

Pro Českou republiku je to obrovský úspěch a velký mezník. Další zahraniční turnaj jistě přinese daleko více úspěchů.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *