Daniel Cormier

05-Daniel-Cormier-UFC-170-w-0617-478x270

 

Daniel Cormier je zápasník americké organizace UFC a bývalý olympionik. Cormier je bývalý šampion těžké váhy dnes již bývalé organizace StrikeForce. Momentálně zápasí v polotěžké váze a od května roku 2014 mu patří druhé místo ve světovém žebříčku polotěžkých vah. Zápasí pod American kickboxing Academy (AKA) společně s hvězdami jako Cain Velasquez, Jon Fitch, Gray Maynard.

Cormier začal jako mnoho z američanů s wrestlingem na střední škole. Je trojnásobným šampionem ve wrestlingu ve státě Louisiana. Je také šampionem prestižního turnaje All-America. Po dokončení střední školy v Oklahomě se dal na studium Sociologie.  V roce 2004 se dostal do národního teamu USA na Olympiádu. Dostal se až do semifinále kde podlehl Khadijmouratu Gatsalovi. Na olympidáu se dostal také v roce 2008 a byl jmenován kapitánem. Bohužel nedokázal úspěšně shodit váhu tak se nezúčastnil.

05-Daniel-Cormier-UFC-170-w-0617-478x270
K prvnímu zápasu v MMA nastoupil v roce 2009 na StrikForce. Challanger proti Garymu Fraizerovi. Vyhrál ve druhém kole na TKO. Poté přišel řetězec pěti vítězství v prvním kole (3 submise, 2 KO). Poté přišla smlouva ze Strikeforce. Utkal se s velice známými zápasníky např. Jeff Monson a Josh Barnett. V roce 2013 se dostal do finále Grand Prix turnaje proti Dionu Staringovi. Zápas trval pouze dvě kola a Cormier vyhrál na TKO. Poté nečekaně oznámil konec kariéry. Nicméně se nechal přemluvit od Dana Whita a nakonec podepsal smlouvu s UFC.

Ve svém první zápasem v UFC potkal bývalého šampiona těžké váhy Franka Mira. Svůj první zápas vyhrál na body. Poté přišel zápas s Royem Nelsonem který také vyhrál. Po tomto zápase přestoupil o váhovou kategorii níž a to do polotěžké váhy. První debut v této váze absolvoval proti Patricku Cumminsovi. Cummins byl náhradník a byl to bývalý kolega z Cromierovo wrestlingového teamu. Před zápasem proběhla velká výměna slov a zápas byl opravdu vyhrocený. Cummins však neodpovídal úrovni Cormiera a ten zápas ukončil už v prvním kole na TKO.  Následně Cormiera čekal zápas proti Danu Hendersovi který patří ke špičce polotěžké váhy. Zápas ukončil necelou minutu před koncem časového limitu na Rear Naked Choke.

 

hi-res-c585fc7f4d4b20740cee7344fea1bd97_crop_north

Poté co UFC oznámilo zranění Alexandra Gusstafsona. Dostal Daniel Cormier nabídku na titulový zápas s Jon Jonsem. Zápas předcházela rvačka přímém přenosu. Bohužel Cormiera čeká operace kolene a J.Jones se zranil. Momentálně UFC jedná kdo nastoupí k titulovému zápasu proti Jon Jonsovi.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *