Dva tvrdé hity pro svět bojových sportů-zemřel Muhhamad Ali a Kimbo Slice

th_900_600_cz_2_124_1465020326

Tento týden se pro milovníky bojových sportů nesl ve znamení velkého smutku.

První zcela brutální ránou je smrt snad jedné z největších legend světového boxu. Ve věku 73 let nás opustila legenda jménem Muhammad Ali. Ten odešel po svém posledním souboji, který trval přes 30 let a ve kterém mu byla soupeřem zákeřná Parkinsonova choroba. Ali byl do nemocnice převezen s dýchacími obtížemi a bohužel brzy ráno zemřel.

th_900_600_cz_2_124_1465020326

Tuto legendu asi netřeba příliš představovat. Svou boxerskou kariéru ukončil v roce 1981 po 61 zápasech, kdy 56 z nich vyhrál. Do profesionálního ringu přestoupil poté, co zvítězil na olympijských hrách v Římě. Tehdy zápasil ještě jako Cassius Clay. Vzpomeňme si na jeho legendární profesionální západy s Joe Frazierem, nebo Gergem Foremanem. Odešla jedna obrovská legenda a my skládáme čest jeho památce.

Bohužel touto smutnou zprávou nekončíme. Před několika dny zasáhl svět MMA další nečekaný odchod. Vě věku 45 let zemřel velice nečekaně Kimbo Slice, jeden z nejpopulárnějších MMA bojovníků všech dob, který se vypracoval z pouličního rváče, který trhal každého na kusy, až na profesionálního bojovníka v UFC či Bellatoru.

th_900_600_cz_2_181_1465280628

Jeho styl byl naprosto jedinečný a rozhodně nepatřil k těm nejprofesionálnějším. Ovšem každý zápas, ve kterém se Kimbo ukázal byl beznadějně vyprodaný a měl obrovskou sledovanost. Fanoušci tohoto bouchače prostě milovali. Většina z nás se těšila na jeho comeback v Belattoru, který měl přijít po odpykaném trestu za užívání nepovolených látek. Zápase se měl uskutečnit v Anglii proti Jamesovi Thompsonovi a mělo se jednat o velkou show, což Kimbo uměl perfektně. Ovšem toho se již nedočkáme. Čest jeho památce!

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *