Fabricio Werdum

fabricio-werdum-facebook-20141116_70240EB6765E406FBBBA2F2A1B7507A8

Fabricio Werdum je současný držitel titulu šampiona nejtěžší váhy UFC. Jedná se o brazilského bojovníka, který je taktéž dvojnásobným držitelem titulu světového šampiona v jiu-jitsu. Podařilo se mu stát se šampionem těžké váhy v Abu Dhabi Combat Clubu a je také mistrem jiu jitsu v evropské soutěži.

Jedná se o bojovníka, který je držitelem černého pásku v jui jitsu, Muai Thai a Judu. Dle Sherdogu se jedná o světovou jedničku v těžké váze a desátého nejlepšího zápasníka na světě. Je také prvním bojovníkem, kterému se kdy podařilo porazit Fedora Emelianenka v MMA.

Na rozdíl od většiny, se Werdun neusadil v USA, ale orientuje se na Evropu. Své jiu-jitsu vypiloval v chorvatském Záhřebu a nyní učí na své vlastní škole v italských Benátkách. Zároveň také pobýval ve Španělsku. Díky tomu je schopen mluvit anglicky, španělsky, italsky a chorvatsky.

Jak již bylo řečeno je držitelem titulu šampiona těžké váhy UFC, který sebral Velasquezovi, což nikdo nečekal, protože Werdun již předtím ukončil své účinkování v UFC a jeho návrat mu někteří vyčítali. Naštěstí však nedělali dobře.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *