MMA: GCF 26: Fight Night

GCF26

7. Prosince se v Pražském Clarion Congress Hotelu konala nejočekávanější MMA akce tohoto roku. Největším lákadlem pak byli tři zápasy o tituly kterým vévodil dlouho očekávaný zápas ve střední váze. Jediného Čecha který kdy působil v UFC Karlosem Vemolou a českou legendou Tomášem Kuželou. Na programu byli také zápasy Martina Šolce s Jiřím Procházkou a Lukáše Ťupou a Viktorem Peštou.
Jako divák musím říct že všechny titulové zápasy měli opravdu vysokou úroveň. Ovšem i všechny ostatní zápasy byli povedené ani jeden neskončil na body.

4_791178942529669be26f79

Karlos Vemola vs. Tomáš Kužela
Karlos v rozhovoru na oficiálním vážení řekl, že zápas chce rychle ukončit a tak se taky stalo. Zápas se nesl ve znamení dvou Karlosovo takedownu a následném ground nad pound. Kužela se bohužel zmohl jen na pokusy o guillotine. Po minutě však Tomáš nabídl soupeři záda a Karlos to nemilosrdně potrestal RNC a byl konec.

1. Round. Vemola – win – RNC

Martin Šolc vs. Jiří Procházka
Tento zápas by si zasloužil titul Fight of the Night. Jednalo se o naprostou válku v postoji, oba zápasníci ukázali srdce. Navrch měl však skoro o 15 cm vyšší Procházka, soupeře trefoval přesnými kopy a koleny. Šolc se za to snažil hlavně boxovat, vyšší Procházka se mu však úspěšně vyhýbal. Ve třetím kole však přišlo Procházkovo naskočené koleno a byl konec.

3. Round, Procházka – win – Fly Knee

Viktor Pešta vs. Lukáš Ťupa
Zápas začal Ťupovím takedownem z postoje. Bohužel Pešta se díky tomu dostal do side controlu. Pešta začal přecházet do krucifixu kde mu to jde nejlépe, to znamenalo tvrdé ground and pound lokty, což nemohl soupeř dlouho vydržet. Do klece tak musel lékař a Pešta vyhrál na TKO v prvním kole

1. Round. Pešta – win – TKO (elbows)

Celkově musím galavečer hodnotit jako velice úspěšný, bylo k vidění opravdu professionální MMA. Ovšem i ostatní zápasy byli velice povedené. Zápasil i veterán Václav Přibyl který po prohře oznámil konec kariéry.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *