Jirko děkujeme !

047

Pokud nežijete v jeskyni, určitě se k vám donesla neradostná zpráva z Japonska. Český reprezentant Jiří „Denisa“ Procházka bohužel podlehl mnoho zkušenějšímu borci Muhamadu „King Mo“ Lawalovi. Procházka se probil celým turnajem jako lev, nejdříve knockoutoval Japonskou hvězdu Satshii Ishiho, už jen tímto výkonem si v Japonsku našel mnoho fanoušků. Následoval zápas proti Vadimu Nemkovi z Ruska. Nutno podotknout, že i přes statistiku 5-1 ( před turnajem 4-0) se jednalo o velice zkušeného borce. Nemkov má za sebou nespočet zápasů v Combat Sambu a do turnaje ho doporučil sám Fedor Emelianenko.

045

V tomto zápase Jirka předvedl srdce šampiona, mnoho borců by takovýto výkon nevydrželo a zápas by vzdalo. Jenže to by nebylo aby v sobě Procházka neprobudil sílu pravého českého lva a zápas nevyhrál. Rus nenastoupil do druhého kola, nedokázal se ani postavit na nohy.

Ve finále Jirku čekal však soupeř nejtěžší. King Mo je bývalý šampion celkem pěti organizací, například také Bellatoru. Borec se skóre 19-4 ( z toho 13 Ko). Zápas byl celkem vyrovnaný, poté se však Lawalovi podařil poraz kde Procházku otevřel na levém obočí. Po přesunutí zpět do postoje Jirka bohužel neodhadl vzdálenost a inkasoval Ko ze zadní ruky.

046

Bohužel chyby se v tomto sportu neodpouštějí a jsou tvrdě trestány. To nemění nic na tom, že jméno Jiří Procházka si pamatují již i v Japonsku a je zřejmé, že s organizací Rizin podepíše na více zápasů. Jirka předvedl a dokázal to co zatím žádný Čech. Komu z naších borců tleskali ve stoje v Japonsku? Kdo měl zápas v hlavním zápase večera i přes to, že zde zápasil legendární Fedor? Jediný kdo se podobně prezentoval v této zemi boji zaslíbené byl Jan Soukup.

Jirko děkujeme za perfektní reprezentaci naší republiky na takovém turnaji světového formátu a přejeme štěstí do budoucna !

 

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *