Judo: Češi proti sobě na rakouské Bundeslize

krpalek bundesliga

Start českých judistů při dlouhodobé rakouské soutěži družstev zvané Bundesligy již není nic překvapivého. V sobotu 25.května 2013 proběhlo čtvrté kolo ve městě Gralla. Zúčastnil se ho český Michal Horák za tým Multikraft Wels a Lukáš Krpálek za tým SU Noricum Raiffeisenbank Leibnitz Judo 1. Ve čtvrtém kole se tyto dva týmy utkali proti sobě a i naši judisté byly tedy nuceni se utkat spolu na tatami. Své první zápasy oba čeští judisté vyhráli a ve druhém utkání na tatami stáli pro sobě. Oba se velmi dobře znají, jedná se totiž a sparingové partnery z oddílu USK Praha.

„V prvním zápase mě soupeř Pfeifer silově muchlal a neustále dostával do háku“ vzpomíná na víkendové zápasy Michal Horák. „Inkasoval trest shido a vzteky začal velmi nebezpečně do mě útočit. Mě se zadařila technika seoi-nage a rozhodčí jej ohodnili yukem. Závěrem zápasu pro mě bylo vítězství natolik důležité, že jsem ho bral i za cenu mé pasivity. Rozhodčí mě trestali, ale výsledek zápasu to nezměnilo a já vyhrál zápas pro náš tým“ dokončil Horák.

„Druhý zápas proti Lukášovi pro mne tak štastně nedopadl“ usmívá se Horák. Nejdříve nasadil držení, ze kterého jsem sice našel cestu ven a Lukáš si za něj připsal jen yuko, ale chvílku na to mě Lukáš bezkonkurenčně doslova zahodil na krásnou iponovou uchi-matu. Kdybych prohrál na cokoliv jiného než na ipon, náš tým by vyhrál. Takto připadlo celkové vítězství soupeřům“ komentuje pražský judista z USK Praha svůj výstup při Bundeslize.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *