Judo: Další bronz v Baku, tentokrát od Sašy

Jurečka a Dubský

Neuvěřitelný posun vpřed zaznamenává české judo poslední dobou. Na svou stranu inkasovalo další cenný kov na prestižní soutěži světové úrovně, tentokrát v podání Sašy Jurečky z Havířova. Na Grand Slamu v Ázerbajdžánu 5. května 2013 v kategorii do 90kg vybojoval Saša broznovou medaili a navázal tak dalším skvělým výsledkem v Baku.

V prvním kole  porazil domácího Mamadova ještě před vypršením časového limitu. Ve druhém kole se utkal s bývalým trojnásobným mistrem Evropy Grekovem z Ukrajiny. Po slibném začátku, kdy měl Jurečka navrch, se prosadila zkušenost Grekova a ten zápas ukončil před uplynutím času pro zápas. Při opravách Jurečka upáčil Ázerbajdžánce Magomedova a v boji o bronz se utkal s Magomedovem z Ruska. Po ospalém začátku Saša skóroval waza-ari technikou soto-maki-komi alias „zátočka“ a v závěru Magomedova hodil na učebnicové seoi-nage. Bodově se Saša posune do první patnáctky a zajistil si tím účast na turnaji Masters.

Mám ohromnou radost. Z boje o bronz jsem měl obavy, vůbec se mi do utkání nechtělo. Z Magomedova jsem měl sice respekt, pak jsem se ale zdravě nahecoval a řekl jsem si, že mu ten bronz nedám zadarmo a utkání se odeperu se ctí. To mě naučil můj trenér Marcel Frenštátský, který mě takhle vede už od malička, kterému tímto moc děkuji a posílám mu velkou pusu :-)!!! Velkou práci odvedl v Baku i reprezentační trenér David Dubský!“ vzkazoval z Azerbajdžánu šťastný bronzový Jurečka.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *