Judo: Druhý den šampionátu v Budapešti

jaromir jezek

Ani v pátek 26. dubna 2013 nezacinkala medaile na českém judistovi při Mistrovství Evropy v Maďarsku. Dnešním dnem byly na programu váhy do 73kg a do 81kg. Včera v první den turnaje Pavel Petřikov vybojoval krásné 7.místo a dnes do bojů vyrazili další dva naši reprezentanti.

V kategorii do 81kg za české barvy nastoupil Jaromír Musil, který bohužel neprošel přes první zápas. „Jaromír Musil podlehl ve svém prvním utkání Pietrimu z Francie. Po slibném začátku, kdy byl Francouz trestán jedním šido, neuhlídal Jaromír soupeřovu techniku ippon-seoi-nage a podlehl na ippon“ informuje o svém svěřenci web Českého svazu juda.

Jaromír Ježek vstoupil do turnaje Mistrovství Evropy v kategorii 81 kg úspěšněji. „Ve svém prvním utkání porazil Itala Poetu. Italovi se podařilo Jéžu hodit na juko chvatem tomoe-nage.  Jaromír však odpověděl v poslední minutě, kdy Itala hodil na waza-ari technikou ko-uči-gari. V dalším kole ho čekal Maďar Csoknyai, kterému Jaromír Ježek smolně podlehl, když byl necelou minutu a půl před koncem utkání diskvalifikován za úchop za nohu. V zápase byl Ježek lepší a zdálo se být otázkou chvíle, kdy svoji převahu zužitkuje. V boji u autu se Maďar postavil do ideální pozice pro provedení sukui-nage, o kterou se Jaromír nešťastně pokusil“ líčí situaci český svaz juda.

A jak své vystoupení hodnotí sám Jaromír? „První zápas byl dobrý, ale asi si na mě zasedl rozhodčí, protože jsem dostal jsem trest dřív, než jsem nastoupil. Doháněl jsem to, ale nechal jsem ho namlsat jukem, kdy jsem to trochu podcenil. Pak už soupeř pomalu odcházel fyzicky a nevěděl, jak mě bránit. Vyšla mi jedna situace, kdy soupeř couval a já ho nachytal osobní technikou ko-uči-gari. Rozhodčí dal ippon, pak to komise změnila na waza-ari, ale soupeř šel přes celý záda, mohli nechat ippon. Bylo 37 sekund do konce,to jsem dělal schválně, abych trochu trenérovi pocuchal nervy :). Ve druhém zápase jsem opět dostal rychlý trest, pak jsem to srovnal. V dalším hadžime přišla osudová chyba, člověk má něco zautomatizovaného, dělá to 10,15 let, teď jsou nová pravidla, v hlavě to mám někde schované, automaticky jdeš do chvatu, aby ses bránil, podle nových to nejde, dostal jsem hansukumate za zakázanou techniku. Napadlo mě jen to, že jsem …., když jsem si sáhl. Mrzí mě to, když to řeknu velmi slušně, měl jsem na něj, další minutu a půl bych ho umlejnkoval… věděl jsem, jak na něj, on asi už moc ne.  2. kolo je méně, než jsem čekal, je to hořké… když jsem se v prvním kole tak hezky rozepral, tak jsem chtěl víc, bohužel, to je život“ stekl si Jaromír po vyřazení z turnaje ve druhém kole.

Zítra je poslední den individuálních zápasů, kdy nastoupí těžké váhy do 90kg, 100kg a +100kg. České judo zde budou hájit Alexandr Jurečka, Michal Horák a Lukáš Krpálek.  Poslední den turnaje, tedy neděle, se o tituly utkají družstva jednotlivých zemí, kdy své zastoupení bude mít samozřejmě i Česká republika. Více informací na www.uskjudo.cz

 

 

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *