Judo: Dva čeští judisté ve světovém „TOP 10“

Krpalek a Jurecka

Tohle české judo nepamatuje, aby ve světovém žebříčku byla dvě jména českých judistů v prvních deseti nejlepších. Jedná se o Lukáše Krpálka ve váhové kategorii do 100kg a novinkou v desítce nejlepších je Alexandr Jurečka ve váze do 90kg.

Bývalá světová jednička Lukáš Krpálek si po bronzu ze srpnového mistrovství světa upevnil s 1558 body třetí příčku průběžného bodování světového žebříčku. Za posledních dvanáct měsíců Lukáš prohrál pouhé dvě utkání ze třiceti.  Je to poměr výher a proher ze všech vrcholných akcí roku rovnající se uctihodnému scóre 30 : 2. Čeli sedm turnajů z čehož získal 5 x zlato (ME 23, GS Paříž, ME,  světová univerziáda i světová univerziáda open) a poté získal 2 x bronz (GP TUR, MS). Tak zní celkový přehled Krpálkových úspěchů za poslední dobu. Tuto bilanci zveřejnil reprezentační trenér Petr Lacina na webových stránkách svazu juda.

Jako druhý nejúspěšnější český judista dle světového rank listu je Alexandr Jurečka.  Ten si své postavení upevnil devátým místem ze světa konaný v Riu a v žebříčku získal 10.příčku světového bodování. Saša po celou sezónu předváděl solidní výkony, za něž byl odměněn čtyřmi bronzovými medailemi z velkých mezinárodních mítinků. Dva bronzy z Grand Slamů AZE a RUS, třetí příčky z GP TUR a ze Světové univerziády. Na mistrovství Evropy podal Saša také vynikající výkon, avšak po tuhém boji byl vyřazen ve třetím kole pozdějším vítězem Denisovem, a odvezl si deváté místo.

Dalším vrcholem sezóny Jurečky bylo mistrovství světa v Riu, kde Saša poprvé v sezóně nepodal optimální výkon. Zranění ramene zavinilo tréninkový výpadek a zrovna v závěru přípravy. Tři týdny bez juda, bez posilovny si Sašovo tělo bohužel dobře zapamatovalo. Podobné situace ale ke sportu patří, a podíváme-li se jedním okem zpět a druhým dopředu, uvidíme uprostřed špičkového judistu toužícího po velkých výkonech a velkých medailích. A ono to přijde a Havířov a všichni fanoušci juda budou slavit“ řekl trenér Petr Lacina.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *