Judo: Historický úspěch, Horák vyhrál Grand Prix

horak

Michal Horák z pražského oddílu USK dne 14. července 2013 se stal oficiálním prvním českým vítězem turnaje Grand Prix. Tím překonal historické stříbrné maximum Lukáše Krpálka. Grand Prix se konal v Mongolsku ve městě Ulanbaatar.

Čtyřikrát velmi přesvědčivě na turnaji vyhrál. Nejprve porazil Číňna Te, dále Rusa Dankovema a poté vydřel Horák v semifinále výhru nad favorizovaným Korejcem Kimem. Ve finále proti Horákovi nastoupil Číňan Wu, kterého Horák za necelé dvě minuty hodil na ippon technikou tani-otoši.

Horák potvrdil zlepšení, které je na něm v poslední době viditelné. Daří se mu i na závodech a svoji formu potvrdil v Mongolsku. V dobrém slova smyslu mi zamotal hlavu ohledně konečné nominace na Mistrovství světa“ zhodnotil Horákovo vystoupení trenér reprezentace Petr Lacina.

Na turnaj do Mongolska jsme odletěli ve středu, trochu jsem se musel vyrovnávat s časovým posunem a s nevyspalostí.  V prvních zápasech se mi dařilo technicky a to mi dodalo sebedůvěru. V semifinále s Korejcem jsem si sáhnul na dno, Korejce se mi podařilo sice hodit, potom jsem ale byl pod obrovským tlakem a byl jsem i napomínán. Vedení jsem ale udržel a do finálového zápasu jsem si věřil. Finále jsem začal sice opatrně, počkal jsem si ale na soupeřovu chybu  a kontrem jsem utkání ukončil před časovým limitem. Jsem hrozně unavený, ale neskutečně šťastný. Je to můj životní úspěch“ vzkázal Horák přes web českého svazu juda.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *