Judo: Ježek zkusil MS, ale zranění bylo znát

Jezek

Velké zdravotní komplikace doprovázeli Jaromíra Ježka už měsíc před světovým šampiónátem, který se konal v Rio De Janeiro. Natržené tříslo a brzy možná půjde na operační sál i s tříselnou kýlou – tak zněla diagnóza českého judisty před nastupením na tatami, kde se nejlepší judisté světa utkali o titul Mistra světa pro rok 2013.

Jde o vrchol sezóny, chci se kousnout. Na doléčení bude dost času po mistrovství. Radši obětuju zbytek sezony než akci, na kterou jsem se dlouho chystal“ řekl odhodlaně před šampiónátem Ježek.  „Je fakt, že takhle dobitej jsem už dlouho nebyl. Kdyby nešlo o mistrovství světa, tak bych ve svém stavu před nějakou menší akcí určitě nezávodil„.

Jaromír Ježek zhodnotil svůj stav a při neúspěchu se určitě za něj nebude schovávat. „Upřímně říkám, že se do toho pustím úplně naplno, na nic se ohlížet nebudu. Mám před sebou jen čtvrtek a pokud možno úspěšný závod a dobrý výkon. Nerad bych byl v očích veřejnosti za nějakého vodonoše a výletníka. Jsem dost soudný na to, abych věděl, v jakém stavu můžu startovat,“ podotkl Ježek.

Jaromír Ježek na světovém šampiónátu úspěšně prošel přes své první kolo. Přemožitele našel až ve druhém kole, kde při stavu remízy bohužel prohrál na tresty, které v zápase inkasoval. „To druhé kolo asi nějak odpovídá realitě. Nebyl jsem tady v optimální fyzické formě, jaká by na světovém šampionátu měla být. A ve druhém kole se to hlavně v závěru projevilo, kdy už jsem sice věděl, jak na soupeře, ale neměl jsem sílu ho hodit na zem,“ řekl Ježek.

Reprezentačního trenéra Lacinu výkon Jaromíra Ježka nijak nepřekvapil. „Odvedl to, na co má. Zase ukázal technickou i taktickou kvalitu, ale chyběla mu obecná a zápasová vytrvalost. Měsíc nemohl běhat ani se pořádně prát, což se muselo projevit. Jak šel zápas do těžkého závěru, hrálo to proti němu. Ale něco podobného se dalo očekávat,“ uvedl Lacina.

Tento rok se Ježek zúčastnil již svého pátého světového šampiónátu, kdy jeho životní maximum byl postup do třetího kola. Letos svou hranici nepokořil a tak nyní má čas na doléčení svých zdravotních problémů. Více informací získáte na www.czechjudo.cz

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *