Judo: Lukáš Krpálek a finální příprava na svět

Krpalek Lukas

Kdybych byl připravený na mistrovství světa v Riu tak, jak jsem byl v Kazani, bylo by to úžasné“ řekl Lukáš po svém „zlatém“ výkonu na letní světové univerziádě v červenci. Letošní forma našeho nejúspěšnějšího judisty České republiky je opravdu výborná a je za ní schovaná obrovská dřina, kterou Lukáš svědomitě a vzorně podstupuje každý den. Tempo a četnost jeho tréninků hraničí na pokraji fyzických sil, ale výsledky mluví za vše. Dostává české judo do popředí světové scény a pro všechny je velkým vzorem.

Vrchol letošní sezóny se blíží do velkého finále. Světový šampionát, kde se rozhodne o nositeli titulu Mistra světa pro rok 2013 se odehraje v Rio de Janeiro poslední víkend v srpnu. Přesněji tedy v termínu od 26.sprna až do 1. září 2013 a Lukáš bude startovat ve váhové kategorii do 100kg. Po úspěšné letní světové univerziádě v Kazani se Lukáš zúčastnil soustředění v Německu a nyní český reprezentant trénuje v Rusku ve městě Sochi, kde se koná soustředění ze série „Going for gold“. Po návratu z Ruska absolvuje  tréninkový set v Praze, který potrvá až do odletu do Ria. Zatím veškerá příprava probíhá bez problémů a Lukáš hlásí vrcholnou formu.

 „Nejtěžší soupeř v Riu bude asi Henk Grol, se kterým jsem se utkal ve finále mistrovství Evropy, kde se mi ho podařilo porazit“ svěřil se Krpálek. „Je to zkušený judista a myslím, že spolu budeme mít ještě hodně těžké souboje. Potom jako velkou konkurenci vnímán Azerbájdžánce Magomedova a spoustu a spoustu skvělých lidí, Francouzi, Japonci, Korejci. Doufám, že se mi je podaří porazit“.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *