Judo: Naši nejlepší dle českého rank listu

sedmidubsky

Zajímá Vás, kteří judisté jsou v České republice nejlepší? Podívejte se, jak si vedou v porovnání s ostatními judisty z jiných oddílů. Český rank list zahrnuje bodování pouze na českých pohárech, nikoliv zahraničních. Proto v něm nenajdeme všechny naše vrcholové reprezentanty, i když někteří je stíhají absolvovat a v rank listu jsou. Tento rank list má utřídit českou scénu a zpřehlednit nominaci pro Mistrovství České republiky.

Například v lehkých vahách na sebe poutá pozornost Matěj Sedmidubský s počtem 24 bodů, který vede žebříček do 66kg. K vedení se dostal výhrou v Praze, kdy porazil slovenského reprezentanta Janteka a v semifinále porazil Trojnara z Železo Hranice. Ve finále zahodil Poliaka ze Slovenska, se kterým později při Interlize bohužel prohrál. Další body k jeho kreditu mu připsalo druhé místo v Ostravě. V Ostravě porazil ve čtvrtfinále Vodičku z Litoměřic, v semifinále Kahánka ze Závišic a ve finále podlehl v boji na zemi na páku Zavadilovi z Vršovic. Tím se dostal na pozici nejlepšího judisty na české scéně a  hrdě jde ve stopách svého staršího bratra Václava, který se již pravidelně účastní evropských pohárů.

Pro Čechy je však nejzajímavější váhová kategorie do 100kg, kde všichni očekávají světovou jedničku a olympionika Lukáše Krpálka. Ten se však českých pohárů prozatím v důsledku časového presu neúčastní, ale i tak je jméno Krpálek v rank listu na vrcholu. Jedná se o starší vydání z rodu Krpálků a to Michala. Michal Krpálek si místo na vrcholu zasloužil perfektní výhrou v Praze na Českém pohárů a značí se svou ohromnou fyzickou zdatností. Jeho silové testy ukazují téměř nadlidské schopnosti a díky nim si na tatami vodí soupeře podle svého gusta. Michal zvládá jak české, tak zahraniční turnaje a dokonce se pravidelně pere při rakouské Bundeslize, kde na svém kontě má samé výhry.

Rank listy všech kategorií k nahlédnutí ZDE:

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *