Judo: „Nešťastný“ týden před Evropou

Vaclav Sedmidubsky

Špatné zprávy přináší české judo vzhledem k účasti na Mistrovství Evropy mužů, které se koná 25.-27. dubna 2013 v Budapešti. Bohužel zdravotní problémy nedovolí startovat na turnaji Václavu Sedmidubskému. Václav se měl soutěže zúčastnit ve váze do 73kg v individuální části turnaje a měl se také zúčastnit i ve družstvech za Českou republiku. Jeho absence ve družstvě bude nahrazena Jakubem Dědečkem. Kompletní znění soupisky českého družstva, které nastoupí 28.dubna po 18leté pauze na „Evropě“ je tedy následující:

  •   -66kg – Pavel Petřikov
  •  – 73kg – Jakub Dědeček
  •  – 81kg –  Jaromír Ježek, Jaromír Musil
  •  – 90kg – Alexandr Jurečka, Tomáš Knápek
  •  + 90kg – Lukáš Krpálek, Michal Horák

Václav Sedmidubský stornoval svůj start díky dlouhodobému zranění zad. „Už asi měsíc se s tím léčím. Mám to způsobené od špatných kyčlí, ale nyní se chystám do kimona vrátit co nejdříve a připravit se na letní univerziádu. Nejspíš s tím poté budu muset absolvovat nějakou operaci.“

Drobná zranění doprovází celé pražské trio judistů. Michal Horák si v posledních trénincích poranil koleno. „Není to nic vážného, ale bohužel ani nic příjemného. V přípravě normálně pokračuji, jen jsem vynechal pár tréninků, aby si koleno odpočinulo a opět jsem ho mohl plně zatěžovat“ líčí svou situaci Horák.

Světová jednička Lukáš Krpálek se stále potácí se zraněným prstem a bez pevného zatejpování se v zápase neobejde. Zranění si přivezl ze soustředění v Paříži před několika týdny a nějak se mu nedaří úplné zotavení. „Jsme sport, ve kterém jsou prsty důležité, abychom se správně chytili. Proto je to nepříjemné a musím si prst vždy zalepit“ vysvětluje Lukáš.

Ale i přes tyto malé zdravotní defekty, které jsou ve vrcholovém sportu téměř samozřejmostí, se judisté připravují na turnaj v maximálním nasazení. Držte palce! Online odkazy v podobě přímého přenosu z tatami budou na www.judokrpalek.com, nebo na www.uskjudo.cz

Sdílej s přáteli!

  Další doporučené články

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *