Judo: „Příště to výjde lépe“ řekl Horák po MS

Horak v Riu

Michal Horák, který je členem oddílu USK Praha, se nominoval na mistrovství světa výhrou Grand Prixu v Mongolsku letos v červenci. Horák letos konečně přestoupil do vyšší váhové kategorie, kde se již nemusí tolik „prát“ se svou váhou a zbytečným shazováním. „Je pravda, že dříve jsem poměrně dost shazoval do své váhy a to mě stálo vždy hodně sil. Teď jsem ve váze do 100kg a jsem spokojený“ přiznal Horák.

Horákovi úspěchy mají střídavě oblačnou tendenci a tak jeho nominace na svět byla rozhodnuta na poslední chvíli.

Reprezentační trenér Petr Lacina tipoval Horákův start na světovém šampiónátu v Rio De Janeiro tak, že by mohl své soupeře překvapit. “ Michal začíná v prvním kole s mistrem světa z roku 2007, Lucianem Correou. Pro Michala to je celkem vražedný los i proto, že jde na domácího závodníka, který bude mít obrovskou podporu publika. Michal by mohl překvapit svým trošku netradičním stylem. Již ukázal své možnosti v Mongolsku“ věřil svému svěřenci Lacina před zahájením turnaje v Rio De Janeiro, kde se letošní světový šampiónát odehrál.

K prvnímu zápasu na mistrovství světa Horák nastoupil v sobotu 31. srpna 2013 s Brazilcem Correou. „Věděl jsem, co od Brazilce očekávat. Byl jsem celý zápas trochu horší, nestíhal jsem ho v úchopu. Vždy jsem byl o „krok pozadu“ z čehož pak plynuly tresty za pasivitu pro mě“ přiznal svou chybu Horák.

Po dvou trestech jsem musel převzít zápas a začít s útokem. Zatlačil jsem do soupeře, což nedopadlo dle mých představ a spadl jsem na yuko. Poté soupeř zvolnil a byl trestán, což mě velmi povzbudilo“ vysvětluje Horák průběh zápasu.

Zkoušel jsem vymyslet jak vyzrát na soupeře a stále se nějak přesunout do útoku. Vyčkáváním jsem si vysloužil od rozhodčích další trest a již nezbývalo nic jiného, než riskovat a otevřít se. Bohužel soupeř byl připravenější a rychle zareagoval na danou situaci a já prohrál na ipon„.

V turnaji jsem se cítil dobře. Nervózní jsem byl jen trochu a věřil jsem si. Budu se snažit poučit ze svých chyb a příště to musí vyjít“ řekl odhodlaně Horák.

 

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *