Judo: Sedmidubský a Musil pátí v Rumunsku

sedmidubsky

V kategorii do 73 kg si velice dobře vedl Václav Sedmidubský na evropském poháru konaný v termínu 1. až 2. června 2013 v Rumunsku ve městě Bukurešť. Po čtyřech výhrách, kdy porazil i stříbrného medailistu z loňského Mistrovství Evropy Rusa Kaitmazova a dvou prohrách obsadil v Bukurešti 5. místo. Další české páté místo obsadil Jaromír Musil. Michal Horák a Tomáš Knápek byli ze soutěže vyřazeni již po prvním kole.

„První dva zápasy jsem vyhrál s přehledem“ komentuje své vystoupení v Rumunsku Václav Sedmidubský, který skončil těsně pod bednou na 5.místě. „Dále jsem ve třetím zápase vyřadil nepříjemného Rumuna na wazari takzvaným zalamovákem a chvíli na to jsem zakončil zápas iponem technikou osoto gari“ pokračuje ve vyprávění své cesty na soutěži.

Po třech výhrách na tatami přišla první prohra. „Čtvrtfinále s Ungvárim z Maďarska neproběhlo podle mých přestav a bohužel soupeř si svou výhru zasloužil a odsunul mě do oprav. Potom finále oprav mi přisoudilo nepříjemného Rusa, kterého jsem hodil na wazari a poté jsem si své vedení již udržel“.

V zápase o bronz přišla malá nepozornost a Václav se musel spokojit s 5.místem. „Souboj o třetí místo jsem rozhodl ve prospěch soupeře zbytečnou chybou. Závěrem jsem se snažil dotahovat, ale nevyšlo mi to. Díky tomu jsem skončil těsně pod bednou na 5.místě. Moc mě mrzí, že jsem nezískal medaili, ale po zdravotní pauze si myslím, že ani 5. místo není k zahození. Dařilo se mi technicky, naopak se na mé fyzičce negativně projevila tříměsíční pauza. Teď musím zapracovat právě na kondici a medaile by pak mohly přijít“ zhodnotil své vystoupení Václav Sedmidubský, který s největší pravděpodobností se zúčastní letošní letní univerziády v Kazani.

Druhé české páté místo na soutěži vybojoval Jaromír Musil. „Začátek turnaje nevypadal dobře“, uvedl Musil. „V prvním utkání jsem dlouho prohrával a zápas jsem zvrátil až v samotném závěru hodem na ippon. Pak jsem se trochu rozjel, ale v boji o bronz jsem zaspal, což se mi stalo osudným a Portugalec Luz mě hodil nožní technikou na ippon. Doufám, že příště zvládnu medailový souboj lépe“ vzkázal Musil českým fanouškům na zdi Českého svazu Juda.

Dalším zúčastněným na turnaji byl ve váze do 100kg Michal Horák. Horákovi se tento turnaj nedařilo a neprošel přes první kolo a ze soutěže byl předčasně vyřazen. „Popravdě mi tento turnaj celkově nesedl. Nechal jsem se rozhodit v zápase prvním trestem, který jsem dostal hned na začátku a pak už jsem se nedokázal dostat do tempa, do pohybu.. Soupeř si mě hlídal v úchopu a muchlal mě a já nevěděl, co s tím. Zkoušel jsem tlačit, ale nedal jsem si pozor a u autu mě hodil na yuko z tomoe-nagy. Byla překvapivě pomalá a nepovedená, ale přesto mě zvládnul dotočit“ vzpomíná na nepříjemné situace Horák. „Poté mne ještě okontroval na yuko. Závěrem zápasu jsme byli oba trestáni a soupeř stihl být trestaný za pasivitu ještě jednou, ale na mé vítězství to nestačilo. Nedokázal jsem si prosadit svoje a hodit ho. On sice po fyzické stránce odešel a v jeho dalším zápase bylo jeho vyčerpání hodně vidětBohužel se mi tento týden nedařilo dle mých představ“ přiznal Horák, který po turnaji odjel ihned na dvoudenní soustředění do Liebnitzu.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *