Judo: Sedmidubský si vedl dobře na MS

1239751_222970104527028_476528153_n

Václav Sedmidubský z oddílu USK Praha se stal letošním druhým startujících Čechem na tatami mistrovství světa mužů v Rio De Janeiro. Startoval ve váze do 73 kg a byla to jeho seniorská premiéra na takto vysoko postavené soutěži.

Snažím se nemyslet na to, že jsem na světovém šampionátu. Spíš si říkám, že jdu na závod jako každý jiný. Na žíněnce je to přece pokaždé stejné“ řekl s klidem v hlase Sedmidubský den před nastoupením na tatami. „Nechci být za otloukánka i když to pro mě je zatím vrchol kariéry. Ve středu až přijdu do haly, možná to na mě dolehne trochu více. Přece jen to je moje první velké mistrovství mezi seniory. Ale nesmím tomu podléhat, jenom by mě to zbytečně svazovalo“ vysvětluje Václav své odhodlání do zápasu.

Reprezentační trenér Petr Lacina hodnotí Sedmidubského jako poctivého chytrého kliďase. „Václav třeba není tak pohybově nadaný jako jiní kluci, ale všechno vynahradil svojí poctivostí a přístupem. Takových lidí moc neznám, protože nikdy nic neošidil. Ale logický mu trvalo o něco déle, než se dostal až sem. Teď si zaslouží, aby se na mistrovství ukázal. Je ve věku, kdy se už musí otrkat i na vrcholném podniku.“

Sedmidubský si těsně před turnajem dal předsevzetí, že by rád vyhrál dva zápasy a to se mu splnilo. V prvním kole Václav nejdříve prohrával, ale poté získal dvě yuka nad Caldarem a tím postoupil do dalšího kola. Ve druhém duelu ho čekal Akbarím, který díky své pasivitě si vysloužil od rozhodčích tři tresty a český reprezentant postoupil do třetího kola na světovém šampionátu.

Zápas ve třetím kole s Drakšičem byl pro Sedmidubského konečnou stanicí. „Rozhodlo už první vazari. Doplatil jsem na jeho oblíbený chvat, i když jsem dobře věděl, že ho používá. Pak bylo těžké zápas otáčet. Na ipon mě hodil už v době, kdy jsem musel riskovat,“ popisoval Sedmidubský svůj nezdar v zápase.

Před turnajem jsem si říkal, že by bylo dobré dojít aspoň do třetího kola, teď mě trochu mrzí, že jsem s Drakšičem vypadl. On je těžký soupeř, i když ne neporazitelný. Ale s odstupem i tento výsledek možná docením,“ uvedl Sedmidubský po svém návratu z tatami.

Zítra, tedy ve čtvrtek 29.srpna 2013 nastoupí k zápasům Jaromír Ježek s Jaromírem Musilem oba v kategoriích do 81 kg. V pátek se přidá Alexandr Jurečka do 90 kg. Pro české fanoušky bude nejočekávanějším dnem sobota, kdy se představí úřadující evropský šampión Lukáš Krpálek ve váze do 100 kg, kde ho doplní ještě Michal Horák.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *