Judo: Stříbrný Horák a jeho čtyři ipony v Cejle

Michal Horak cejle

Tento víkend, tedy 16. a 17. června 2013, se konal Evropský pohár mužů a žen ve slovinském městě Cejle. Z pražského oddílu USK Praha se ho zúčastnilo pět judistů. V kategorii do 81kg neprošli přes první kola Jan Ječmínek a Jindřich Turek. Předčasně vyřazen ze soutěže byl i v kategorii do 90kg po jednom neúspěšném zápase Marek Lojkásek. Tomáš Knápek, který nastoupil taktéž ve váze do 90kg po prvním prohraném zápase dostal šanci v opravách, ale ani tam pražský judista nezabodoval a musel se s turnajem rozloučit. Jediný kdo z pražského oddílu scóroval byl Michal Horák v kategorii do 100kg a vedlo se mu velmi úspěšně. Na tomto turnaji vybojoval stříbrnou medaili a tento turnaj si zařadí mezi své životních úspěchy.

Cesta ke stříbru:

Tři zápasy vyhrál Horák ještě před vypršením časového limitu. „První zápas se mi švýcarského judistu podařilo hodit hned z prvního úchopu na wazari. Věděl jsem, že má velmi oblíbený úchop do háku a tak jsem si jej pečlivě hlídal“ komentuje první chvíle na turnaji Horák. „Po chvilce přetahování jsem dokázal soupeře hodit znovu opět na wazari a tím jsem se dostal do čtvrtfinále“.

Ve čtvrtfinále aktivním bojem Horák vybojoval soupeři trest shido a následně scóroval zápas čistým hodem na záda a rozhodčí vyhlásili další vítězný ipon.

Můj třetí zápas, tedy semifinále, mi tatami nadělilo německého judistu. Nemohl jsem se pořádně prosadit v úchopu a zaslouženě jsem inkasoval trest za pasivitu. Pořád jsem čekal na správný okamžik a ten opravdu nastal těsně před vypršením časového limitu. Doslova jsem soupeře zašlápnul nožní technikou a hodil jej na boda a tím se dostal do finále na evropském poháru“.

Ve finále se mi pralo opravdu dobře, měl jsem dvě nadějné šance, které jsem bohužel nestačil proměnit v body. Poté jsem udělal chybu a nepohlídal si pohyb při kroku do strany a tím jsem soupěři umožnil nástup do seoi-nagy, který toho plně využil a ukončil zápas na ipon“.

„Co se týče turnaje, tak se mi pralo dobře. S výsledkem jsem velmi spokojený. Zažil jsem tady čtyři pěkné ipony, jen škoda, že i ten čtvrtý ipon nebyl můj“ vzkázal Horák po turnaji.

Sdílej s přáteli!

  Další doporučené články

  3 Odpovědí

  1. Táta napsal:

   Ahoj, sportovní výkon je vynikající, ale měl by se oholit a nasadit zub.
   Samozřejmě blahopřeji.

  2. Admin napsal:

   My také blahopřejeme ! Nejde přeci o vous jde o výkon. Pokud mu ten vous pomáhá tak proč ne … :)

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *