Keysi Fighting Method

kfm_platinum

KFM vzniklo 12.10.1957 v malém hale to určitě ne městečku na předměstí Seville ve Španělsku, kde se narodil Justo Dieguez Serrano.

Justo se narodil do starobylého španělského cikánského rodu a vyrůstal ve starém Španělsku ve rvačkách již od velmi útlého věku. „Město, kde jsem vyrůstal, bylo velmi deprimujícím místem k životu“, tvrdí Justo. „Musel jsem se naučit jak bojovat anebo nést následky“. Už ve věku 10 let viděl Justo spusty špatných věcí a díky tomu si uvědomil, že musí udělat maximum, aby neskončil podobně.
V deseti letech zmizel z domova a strávil 3 roky v klášteře, kde mu byla poskytnuta základní vzdělání a poté po dovršení svých čtrnáctých narozenin začal pracovat v dolech. „Rval jsem se téměř denně“, říká Justo „jelikož doly byly plné kriminálníků, kteří sem byli posláni na výkon trestu. „Tihle muži neměli co ztratit a rvačky byly jejich jedinou možností jak se odreagovat.“ Právě tady začala vznikat metoda boje, později známá jako KFM. „Vždycky jsem bojoval do posledního dechu. V mé nátuře není stát se obětí, prohrávat, proto jsem bojoval se vším, co jsem měl po ruce, abych přežil boj. Tohle byla asi nejbrutálnější část mého života, kdy jsem ztratil mnoho ze svých dobrých přátel.“

Keysi Fighting Method
V dole strávil Justo 6 let, než se stalo neštěstí, při kterém jej to zavalilo společně s dalšími horníky. „Vzpomínám si na hrozný rachot a další věc, kterou si pamatuji je absolutní temnota. Snažil jsem se najít další mé kamarády, ale většinou jsem cítil jen nehybná těla. Ležel jsem v zavaleném tunelu, půl kilometru pod povrchem v absolutní tmě a říkal jsem si, že tady skončím, že tu zůstanu. Tehdy jsem to ještě netušil, ale byl jsem jediný, kdo zával přežil. Po čtyřech dnech mě vytáhli záchranáři.“

To byl pro Justa okamžik, kdy si uvědomil, že příště by tam již mohl vážně zůstat jako jeho kamarádi. Dal výpověď a nechal se verbovat do armády. Krok za krokem se dostal až do speciální jednotky španělské armády, kde strávil dalších několik let. Vycítil však, že ani toto není to, čemu by se rád věnoval po zbytek svého života a proto z jednotky odešel.
Po odchodu z armády začal Justo studovat bojová umění a dosáhl v nich i instruktorský nebo mistrovský stupeň nicméně velice mnohokrát viděl, že většina instruktorů nebo mistrů v tom kterém bojovém umění či systému se fakticky nikdy nedostala do reálného střetu na ulici a přesto zasvěceně hovořili o tom, jak to na ulici probíhá a jak se proti útokům bránit. Z tohoto důvodu se rozhodl vytvořit vlastní metodu, která odráží jeho vlastní zkušenosti z ulice a kterou později nazval Keysi Fighting Metod (Keysi je přezdívka, kterou Justo získal v dětství).
Později se potkal v Anglii s Andy Normanem, se kterým dále rozpracovali tento koncept boje. Andy Norman se narodil v roce 1965 v hrabství Yorkshire. Své dětství strávil na ulici, kde také získal první zkušenosti ze rvaček, které byly více než časté. Právě v té době se začal více zajímat o všechny stránky boje, včetně těch duševních (příprava na boj, apod.)
Štěstěna tomu chtěla, aby se Justo a Andy setkali a jelikož zjistili, že mají společný zájem a pohled na to, jak by měl boj vypadat, rozhodli se dále pokračovat spolu v tvorbě a následné propagaci této metody boje.
V dnešní době již jsou kluby KFM kromě Španělska a Anglie také například v Austrálii, Irsku, Německu, Norsku, Itálii a samozřejmě i v USA. V současné době se již pracuje na tom, aby vznikl klub KFM i v České republice – skupinka odhodlaných studentů pravidelně dojíždí již více jak dva roky na semináře, ale i soukromé hodiny, aby dosáhli instruktorského stupně a mohli zde nabídnout pro eventuální zájemce stálé lekce KFM.

 

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *