Kontrola vah zápasníků v OneFc.

048

Shazování pomocí tělesné dehydratace patří k jednomu z nejkontroverznějších témat ve světě MMA ale i bojových sportů obecně. Dnešní zápasníci jsou schopni shodit i přes dvacet kilogramů během několika měsíců. Každému normálnímu člověku je asi jasné, že to nemůže být nic zdravého. O to horší je fakt, že zápasníci hubnou především vodu a to pomocí dehydratace. Proces probíhá tak, že zápasník několik týdnů před zápasem drží přísnou dietu a přepíjí se vodou. To způsobí, že tělo si navykne vylučovat mnoho tekutin v krátké době. Zjednodušeně řečeno budete chodit hodně na záchod :)

Toto však přetrvává i určitou dobu poté co začnete přijímat normální množství vody, nebo přestanete pít úplně. To způsobí, že tělo se zbaví veškeré vody v těle. Dále se zápasník potí navlečený v sauně kde vypotí poslední kila. Každému normálně smýšlejícímu člověku dojde, že se zápasníci vystavují velkému nebezpečí.

Na toto také doplatil šampion One Fc, který zemřel na následky dehydratace těsně před oficiálním vážením. One FC se tak rozhodlo podstoupit jednání která nemá ve světě MMA obdoby. Jako jediná organizace bude hlídat váhou svých zápasníků před v průběhu přípravy. Všichni zápasníci se tak posunuli o váhovou kategorii výše. Dále zápasníci pod ONE fc nesmí během jednoho týdne v přípravě shodit velké množství váhy ( záleží na váhové kategorii).

Vedení organizace dokonce uvažuje o zavedení dvou nových váhových kategoriích a to do 80 a 90 kilo (light middleweight a light-lightweight). Speciální pravidla jsou také stanovena pro zápasy v catch weight.

 

Jednání vedení organizace mnohé jistě překvapilo, je pravda, že mnoho jmen volá po tomto řešení ve všech organizací na světě. Tak zvaně odvodňování dává zabrat ledvinám a celkově imunitě organismu.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *