MMA: Boj o dva ženské tituly

734649-5b2b2ec8-5ce4-11e5-93af-6cea16a76282

Turnaj UFC 193: Rousey vs. Holm byl velice napínavý, šlo o to, zda největší ženská hvězda MMA Ronda Rouseyová ustojí další obhajobu svého titulu šampiónky UFC v bantamové váze.

Turnaj UFC 193 se konal v sobotu 14. listopadu 2015 v australském Melbourne. Původně měl být hlavní událostí boj o mistra ve veltrové váze mezi úřadujícím mistrem Robbie Lawlerem a vyzývatelem Carlosem Conditem, bývalým mistrem organizace WEC a bývalým prozatímním šampiónem UFC také ve veltru. Jenže zápas byl zrušen, protože Lawler si poranil palec. Proto se hlavní událostí stal ženský souboj, ale nebyl na programu jediný.

Ronda Rouseyová (12-0) je bývalá vynikající judistka, byla dokonce bronzová na olympiádě v Pekingu v roce 2008. Proti Rondě se postavila Holly Holmová (9-0), oproti ní vynikající profesionální boxérka (32-2-3), takže se mohl očekávat tuhý zápas, konfrontace boxu a juda.

Ronda jako jasná favoritka zahájila první kolo sprškou úderů. Holmová kontrovala kombinací zvenčí, hlavně útočila Rondě na obličej. Když se obě dostaly do objetí, Holly vyslala několik úderů, které způsobily, že Ronda začala krvácet. Ronda pak dostala Holly na klinč, ale nedotáhla to úspěšně na armbar. Holly opět zasypala Rondu četnými ranami, ta šla dolů. Boj ale pokračoval. Ve druhém kole Ronda zkoušela o přímé údery, ale bez výsledku, Holly totiž úspěšně kontrovala. Po 59 vteřinách však přišel Hollyn útok kopem do hlavy, a to byl konec zápasu. Hvězda skončila na zemi, Ronda přišla o primát.

Ve druhém zápase šlo také o titul, ve slaměné váze Polka Joanna Jędrzejczyková (10-0) po druhé obhajovala svůj titul šampiónky proti vyzývatelce Kanaďance Valérii Létourneaové (8-3). Joanna byla také favoritkou a svůj titul obhájila vítězstvím na body.

Další zápasy již byli mužské, a je nutno říci, že se tu objevila řada domácích borců, ale také Polák Peter Sobotta (15-4), který ve veltru prohrál s místním Kyle Nokem (21-7) již v 1. kole v čase 2:01 po Body kick and punches. To byl také nejkratší zápas večera.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *