MMA: Boj o titul s rekordem + Video

ufc-184-betting-tips-660x330

Turnaj UFC 184: Rousey vs. Zingano, který se konal v sobotu 28. února 2015 v Staples Centru v Angeles v Kalifornii, měl jednu zvláštnost, a to že v názvu byl ženský boj a i druhou událostí byl boj žen.


Původně měl být hlavní událostí titulový souboj ve střední váze Chrisem Weidman a Vitor Belfort, ale nakonec rozhodlo Weidmanovo zranění o stažení zápasu. Došlo i dalším změnám, Neil Magny měl bojovat s Joshem Koscheckem, ale byl stažen ve prospěch zápasu s Kiichi Kunimoto na UFC Fight Night 60 a byla nahrazen Jake Ellenbergrem. Pro zdravotní potíže byl stažen Caio Magalhães se zápasu s Markem Muñozem a nahrazen Roanem Carneirem a Yancy Medeiros v boji proti Tonymu Fergusonovi byla nahrazen Gleisonem Tibauem.
Ženský titul bantamové šampiónky v UFC drží Ronda Rouseyová (10-0,UFC 4-0), kterou zdobí mnohé superlativy. Například byla v roce 2008 na LOH bronzová medailistka v judu, v březnu 2012 vyhrály šampionát ve Strikeforce, v listopadu 2012 se stala první ženou, která podepsala smlouvu s UFC a byla tak i první ženou, která v UFC získala titul, který přešel ze Strikeforce. Od té doby titul pětkrát obhájila. Její vyzývatelka Cat Zinganová (9-0,UFC 1-0) pěstuje od roku 2001 bojové sporty, v roce 2007 přešla na brazilské Jiu Jitsu, ve kterém vyhrála MS, ale ještě téhož roku vstoupila do MMA a získala titul šampiónky v menších organizacích, takže jistě mohla být Rondě papírově zdatnou soupeřkou. Obě se měly již utkat na UFC 182 letos 3.ledna, ale byl přeložen na únorový termín.
Ronda byla jasnou favoritkou, což také ukázala a předvedla nevídaný kousek, Straight armbarem vyhrála za pouhých 14 vteřin 1. kola, což je současně nejkratší titulový zápas v historii UFC.
Druhý ženský bantamový boj vyhrála Holly Holmová (7-0), vynikající boxérka (33-2-3) i kickboxérka (2-1), která ve svém posledním zápase vloni v dubnu získala titul bantamové šampiónky v Legacy FC, nad Raquel Penningtonou (5-4,UFC 2-1,exh.2-1,m.7-1) na body. Takže se můžeme těšit na souboj Rouseyová vs. Holmová?

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *