MMA: Boje o tituly v rukách vyzyvatelů

UFC194_510223_EventFeature

Na turnaji UFC 194: Aldo vs. McGregor, který se konal v MGM Grand Garden Aréně v Las Vegas v Nevadě v sobotu 12. prosince 2015,. byl na programu dvojí boj o tituly. je s podivem, že i tak významná akce, jako je turnaj UFC, se může dostat do termínového problému. Původně byl totiž plánován na 5. prosince, to v hale vystupoval Andrea Bocelli. Mohlo se jít do jiných prostor, ale to zase odmítl prezident UFC Dan White, takže silní muži mohli trénovat o týden déle.

Hlavní událostí byl titulový zápas v pérové váze, kde o titul měli bojovat prozatímní mistr a pět let neporažený Ir Conor McGregor (18-2,UFC 6-0) a i současný šampión a deset let neporažený Brazilec José Aldo (25-1,UFC 7-0). Ten si přenesl titul šampióna z organizace WEC, takže šlo již o jeho desátou obhajobu, proto byl i mírným favoritem zápasu. Jeho popis je však velmi jednoduchý, oba nastoupili, párkrát se kolem sebe otočili a McGregor vypálil ránu a Aldo šel k zemi, celkem to trvalo 13 vteřin. Tohle nikdo určitě nečekal.

Druhou událostí byl boj o titul ve střední váze mezi dosud neporaženým šampiónem Chrisem Weidmanem (13-0,UFC 9-0), který titul obhajoval po čtvrté, a vyzývatelem Lukem Rockholdem (14-2,UFC 4-1), bývalým šampiónem střední váhy v Strikeforce. Jejich boj, kde byl mírným favoritem Weidman, skončil také předčasně, ale až ve 4. kole, kdy v čase 3:12 zvítězil KO po Ground a pound Rackhold.

Z dalších desíti zápasů jich sedm skončilo vítězstvím jedné strany na body, druhým nejkratším zápasem turnaje bylo vítězství ve veltru Brazilce Warlleye Alvese (9-0,UFC 3-0) nad Colbym Covingtonem (8-0,UFC 3-0) v 1. kole v čase 1:36 po Guillotine choke.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *