MMA: Boje v Hrozném byly již jen mírové

20121215043248_IMG_2706

Ruské město Hrozný máme většinou spojené s hrůzou občanské války, ale v po letech míru tam můžeme klidně vstoupit do arény Koloseum (Coliseum) a být divákem na turnaji Absolute Championship Berkut 10: Coliseum Time (ABC 10 – Coliseum Time), a to se mohlo klidně stát v sobotu 4. října 2014.

Na turnaji byli samozřejmě v největší míře zastoupeni Rusové, ale pozvánku přijali i zahraniční a také i velmi zkušení borci. Diváci proto očekávali líté boje a snad i vítězství těch „jejich“, což se jim většinou splnilo.  Hlavní událostí byl souboj v polotěžké váze mezi Abdulem-Kerimem Edilovem (12-4), který vloni v červnu porazil našeho Jirku Procházku, a Paraquajcem Cristianem Torresem (7-4). Edilov byl předem pasován na jasného favorita, a také to dokázal, když Torrese porazil již v 1. kole s Rear-Naked Choke.
Obdobně neměl mít podle tipů problémy Zelimkhan Umiev (4-0), který také Poláka Jacka Czajczyńského (7-6-1) porazil v těžké váze na body. Vyrovnaný měl být podle tipování také v těžké váze souboj mezi Aslambek Musaev (3-0) a velezkušeným Američanem Brettem Rogersem (16-9,Bellator 1-1). Nezaujatí by asi vsadili na Rogerse, ovšem Musaev se vyznamenal a zvítězil již v 1. kole TKO.
Další dvě vítězství pro Rusy zaznamenali ve veltru Beslan Isaev (29-7), který porazil Brazilce Sergia Souzu (12-5) TKO ve 2. kole a v lehké váze Musa Khamanaev (14-3), který zvítězil v lehké váze asi na nejvěhlasnějším ze zahraničních hostů Američanem Ericem Reynoldsem (18-7,Bell.1-2) KO dokonce již v 1. kole. Obdobně dopadl v pérové váze i Skot John Cullen (18-9-2), který podlehl Mikhailovi Malyutinovi (26-13,Bell.0-1) TKO v 1. kole za 3:17. Magomed Bibulatov (7-0) vybodoval v bantamu Francouze Oliviera Pastora (18-16).
Následovaly pak čistě dva ruské souboji, ve veltru nebyl za favorita tipován Sheikh-Magomed Arapkhanov (8-2), ale dokázal Andreje Koshkina (8-3) porazit na body, a v pérové váze obdobně nefavorit Rakhman Dudaev (7-2) vybodoval Mavlidina Khaibulaeva (4-0). Konečně porazit Rusa se pokusil Polák Piotr Wołowik (2-1), ale nakonec i on podlehl na body Abubakaru Vagaevovi (1-0).
Největší propast ve zkušenostech byl ve střední váze před soubojem Ibragima Chuzhigaeva (1-2) a Brazilce Charlese Andradeho (28-21). Tady dokonce i domácí svému borci nevěřili a tipovalo se snadné vítězství Andradeho, ovšem sport není o prognózách, v něm většinou rozhoduje momentální forma a někdy i to štěstíčko, a to měl Chuzhigaev, když dokázal vyhrát KO v 1. kole.
Nakonec byl jediným poraženým Rusem Ayub Khatuev (5-1), který v polotěžké váze podlehl Ukrajinci Vasilu Babichovi (10-4) na body. V posledních dvou zápasech se představili ještě jeden cizinec, ale Rasul Albaskhanov (0-1) si s Kyrgyzstáncem Tynybekem Iminzhanovem (2-1) poradil tak, že mu vzdal v 1. kole.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *