MMA: Brazilci sobě, MMA nevyjímaje

Bobby_Lashley23

Ve čtvrtek 8. srpna byl ve světovém měřítku nejvýznamnější akcí MMA turnaj OX MMA 1 ve sportovní hale Paulo Sarasate ve Fortaleze Cesrara v Brazílii. Hlavním zápasem večera byl určen boj Edsona Franca a Boba Sappa. Franco (18-7) je bojovník těžké váhy (118 kg), jeho soupeř téměř 150 kilový Sapp (11-18) chtěl ale konečně prorazit šňůru 11 proher za sebou.

Nepodařilo se mu to, byl položen na zem za pouhých 35 vteřin zápasu. Zápas to byl jako vrchol večera poslední, předcházela mu devítka dalších profi zápasů.
V lehké váze Joao Luiz Nogueira (15-6) chtěl porušit pravidlo tří, pro něho proher, protože tak skončil ve dvou posledních zápasech. Jemu se ale přání splnilo a Willamyho Freireho (25-5) porazil v 2 kole za 27 vteřin TKO děrovačkou.
Boj kočky s myší předvedl Romario Manoel da Silva (22:10), když si ve veltru poradil s Erimilsonem da Silva Cavalcante (zatím 1-0) položením gilotinou ve 2. kole v čase 2:06. Další zkušený borec Andre Luis Oliviera (10-6) se utkal s  Francisco Cleilsonem Gonsaůvesem (2-0), kterému uštědřil první porážku v profi zápasech, bylo to ale na body. Nejrychlejší zápas předvedl takřka nováček Icatro Titara (dosud 1-0), který vyprovodil Danila Motu Ponteho (4-2) z arény za pouhých 26 vteřin KO kopem do hlavy. Proti plánu byl turnaj o 4 zápasy rzušené kratší.

bob-saap
Je pravdou, že Brazílie má nepřeberné množství kvalitních bojovníků, takže sama dokáže uspořádat množství obdobných turnajů o vysoké kvalitě. Možná je na škodu, že chybí kontakt se „světem“, ale není se co divit, protože někdy jde v zápasech o dost váhové rozdíly a hledat třeba v USA konkurenta 150 kilovému Sappovi bude určitě těžké.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *