MMA: Brněnská aréna domácím borcům nesvědčila

mma-cage-fight-3-a4-2013

Adventní pátek 13. prosince byl v brněnském Boby Centru ve znamení večer bojových sportů, zápasů v kleci MMA CAGE FIGHT 3. Hlavní událostí měl být odvetný zápas domácího Petra Beránka s košickým Patrikem Jevickým. Jenže přišlo zranění a Jevický se omluvil. Nastoupit měl místo něho Miroslav Vacek.

 

Ovšem pak došlo i na Beránka, a tak se turnaj musel obejít bez dvou plánovaných hrdinů. Ale nechyběly mimo hlavní zápas ani další, neuskutečnil se ani boj Matheuse Kuzníka a Michalem Hořejším, který teď získával půlroční zkušenosti v Americe, a také boj ostravského Vašendy s jihlavským Šťastným.

Přestože byl turnaj značeně ochuzen, byly k vidění kvalitní zápasy, zejména hned první do 66 kg mezi bratislavským Tomášem Deákem (5-8) a Jaroslavem Pokorným z Hradce Králového (6-2). Pokorný nyné klesl z lehké, dke mus tál vc etě za titulem David Kozma, do pérové váhy. Pěkný zápas dospěl až do 3. kole, ve kterém Deak zvítězil gilotinou.

beranek-jevicky-1

 

Ve váze do 58 kg se proti sobě postavili Filip Macek z Prahy (8-7) a z Karviné Tomáš Kozma (1-0). Jasně zkušenější Macek vyhrál v 1. kole. Ve váze do 70 kg se představil v aréně další Slovák z Bratislavy, Milan Strnisko, který obdobně v 1. kole porazil domácího Jana Straku.

Jako hanácké derby šlo považovat ve váze do 93 kg zápas vyškovského Jana Gottwalda a olomouckého Petra Bartoňka. Ve velmi dobře hodnoceném zápase byl vítězem Gottwald. Ve váze do 70 kg nastoupil kladenský Jaroslav Jartim (0-2), který porazil domácího Tomáše Houbala.

Jediným vítězem z domácí brněnské líhně byl ve váze do 84 kg Andres Raška, který porazil olomouckého Martina Švarce po škrcení. V posledním zápase turnaje, ve váze do 70 kg, Bratislavan Roland Paradiser porazil na body domácího Michala Durkoše.

beranek-jevicky-1

Pokud vezmeme úspěšnost měst, jednoznačně zvítězila Bratislava, tři borci, tří vítězství. Brno bylo zastoupeno čtyřikrát, ale jen jedno vítězství určitě brněnské publikum nepotěšilo.

Jen ještě jedna poznámka na závěr, světové uznávané tabulky Sherdog na naše turnaje nereagují nebo jen pozdě. Není to škoda, snad je to vinou tápání našich manažeřů nebo vedení českého MMA, že nedokáže naše MMA dostatečně prezentovat v cizině?

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *