MMA: České kořeny v Brazílii

carolina

Jak lidé cestují a stěhují se ve světě, někdy se stane, že po své dávné domovině zůstane jen jméno. To je i případ Karolíny Karaskové, která dnes zápasí v městě Harmonia v klubu Spartacus Team z kraje Montenegro v Rio Grande do Sul, a je to v Brazílii. Karolína je ve věku 32 let (*30. května 1981) nejzkušenější bojovnicí svého týmu vedle Leandra Xaviera, oba mají skóre 3-0.

Karolína při svojí výšce 1,55 bojuje v muší váze a vede si dobře. Kariéru v MMA zahájila teprve vloni, kdy ve svém říjnovém debutu porazila Tailu Santosovou. V listopadu se měla utkat s Thaine Souzovou, ale zápas byl zrušen, ale naplánován byl na 5. května letošního roku. To je tedy její příští soupeřka. Jinak tedy má Karolína za sebou výhru nad Betinou Bainovou a Fernandou Gadeovou. V roce 2013 se stala bojovníkem roku v Rio Grande do Sul. Fernandu porazila 9. Dubna 2014 na turnaji OFC Sobradinho 2, když zápas po 3:14 v 1. kole ukončil lékař.
Před vstupem do MMA Karolína bojovala v Muay Thai. Je také zajímavé, že je sponzorem sama sobě, protože je podnikatelkou. To ji dnes již umožňuje organizovat si pracovní i tréninkový plán. Vlastní totiž společnost Conquali akademii, která se zabývá fyzioterapií.
Věříme, že se Karolína asi těžko objeví v naší zemi, ale když už tam určité kořeny zajisté jsou, můžeme ji fandit.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *