MMA: Další UFC bylo ve znamení ženských bojů

04-Julianna-Pena-Jessica-Rakoczy-TUF-18-Finale-w

Turnaj The Ultimate Fighter 18 Finale se konalo v sobotu 30. listopadu v Mandalay Bay Events Centru v Las Vegas v Nevadě. Hlavní události turnaje byl zápas v lehké váze mezi Nate Diazem (16-9) a Grayem Maynardem (11-2-1). Vítězství Diaze bylo se vší parádou, jeho úder v 1. kole v čase 2:38 na KO byl vyhlášen knockautem večera.

A pak to přišlo, první z řady zápasů žen. V bantamové váze Julianne Peñaová (4-2) se do finále dostala po jednoznačném vítězství nad Ginou Mazanyovou. Její soupeřka Jessica Rakoziová (1-3), jediná bojovnice s negativní bilancí, ale jde o zkušenou profi boxerku (33-3) a navíc reprezentantku Kanady v baseballu, ovšem tady se jí nedařilo, v 1. kole v čase 4:59 klesla TKO po úderu.

Ve stejné váze, a také ve finále mužů, se utkali Chris Holdsworth (5-0) a Grant Davey (8-2). Holdsworth, držitel černého pásu jiu-jitsu, se vyznamenal i tady, ve 2 kole v čase 2:10 uvítězil položením soupeře zadním nahým sytičem. Chvat byl vyhlášen položením večera.

Další zápas žen svedly v bantamu Jessamine Dukeová (3-1) a Peggy Morganová (2-1). Dukeová byla dlouhý čas jen u amatérů (5-2), takže patří mezi favoritky celé soutěže, tentokrát vyhrála nad „učitelkou literatury“ jednomyslně na body.

Další bantamový zápas žen svedl proti sobě Raquel Penningtonou (4-3) a Roxannou Modafferiovou (15-11). Penningtonová je považovaná za černého koně soutěže, což se jasně ukázalo, když Modafferiovu, 30 letou a nejzkušenější ženu turnaje porazila jednomyslně na body.

The Ultimate Fighter 18: Rakoczy v Pennington

Ani předkola nebyla bez zajímavostí. V pérové váze Švéd Korassani Akira (13-3) porazil Venezuelana Maxima Blanca (10-5-1) za pouhých 25 vteřin DQ, když ho držel ležícího koleny na hlavě. Další pérový zápas svedl proti sobě Fina Toma Niinimakiho (20-5-1) a Brazilce Raniho Yahyau (19-8), vyhrál to Skandinávec na body.

V těžké váze Jared Rosholt (8-1) porazil Waltra Harrise (4-2) jednomyslně na body a konečně obdobně ve velteru Shawn Spencer (11-2) porazil Drewa Dobera (13-5). Poslední uváděný zápas, na turnaji ale jako první, vyhrál v kočičí váze do 58 kg Josh Sampo (11-2) nad Ryanem Benoitem (7-3) ve 2. kole v čase 4:31 položením zadním nahým sytičem. Ač šlo o předzápas, byl jejich boj vyhlášen zápasem večera.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *