MMA: Dámské mikulášovské boje

alexa_grasso

Určitě celé USA čekalo na turnaj Invicta FC 10: Waterson vs. Tiburcio, protože jde o organizaci čistě ženskou. Ne že by se dámy v jiných organizacích neobjevovaly, ale tam jsou spíše výjimkou či raritou. Invicta se má čile k světu, takže hurá do houstonské Divadelní arény, kde se turnaj v pátek 5. prosince 2014 večer konal.


Hlavní událostí byl boj o titul šampiónky v atomové váze (do 48 kg) mezi vyzývatelkou Brazilkou Hericou Tiburciovou (8-2), která poprvé bojovala mimo svou rodnou zem, a Michellou Watersonou (12-3), která od loňského dubna titul obhajovala po druhé, již po třetí byla i ve jménu invictovského turnaje a která byla v tomto boji jasnou favoritkou. Ale jak to bývá, doma není nikdo prorokem, Tiburciová vyhrála ve 3. kole v čase 1:04 po Guillotine Choke.
Po armbaru vyhrála v pérové váze ve 2. kole za 1:23 Tonya Evingerová (14-6) nad Belgičankou Cindy Dandoisovou (5-1), na body pak v muší váze nejzkušenější bojovnice turnaje Roxanne Modafferi (16-11) nad takřka nováčkem Andreou Lee (2-0).
Další zahraniční host, Brazilka Jennifer Maiová (9-3-1), na body prohrála také v muší váze s DeAnnou Bennettovou (5-0) a v pérové váze také na body Peggy Morganová (2-2) nad Andriou Wawrovou (3-1). Zmíníme ještě jeden zápas se zahraniční účastí, kde ve slaměné váze po KO/TKO po úderech v 1. kole za 1:47 vyhrála Mexičanka Alexa Grassová (5-0) nad Američankou Alidou Grayovou (4-1).

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *