MMA: Domů se nesou dvě prohry

jaroslav-jubox-pokorny-good-luck-gym-galavecer-mma-smisene-bojove-sporty091113-hk_galerie-980

V sobotu 12. července se v lidovém domě v Lidovém domě ve Staré Roli konalo další pokračování naší nejvyšší soutěže MMA pod názvem GFC Challenge. Startovní listina se neustále měnila, nakonec diváci viděli pouhých 8 zápasů. Hlavní událostí večera byla ve smluvní váze do 68 kg bitva dvou veteránů domácího Jaroslava Poborského (23-33) a Jaroslava Pokorného (6-4), který své poslední tři zápasy shodně prohrál.

Poborský, i když měl také za sebou jednu porážku v posledním zápase s Vítem Vávrou, nebyl v lepší pohodě a prohrál po třech kolech na body. Poborský se chtěl těšit ještě z jednoho důvodu, protože v turnaji nastoupil i jeho syn Denis, ale osud mu úsměv do tváře nepřinesl.
Další zápas ve váze do 93 proti sobě svedl dalšího domácího borce Lukáše Olejníka (3-5), který naposledy bojoval s plichtou s Martinem Čížkem loni v březnu, a Slováka z Malacek Daniela Šimka. Ten ale končil na zemi v 1. kole po TKO v čase 2:08.
Další domácí borec, který má na kontě jen jeden zápas, výhru v loni v březnu nad Zbyňkem Dvořákem, Murad Eldurašev (1-0) porazil ve váze do 93 kg po vzdání se nováčka Jana Bálka až ve 3. kole za 0:53.
V těžké váze se zde představila dvojice Jindřich Špicar (0) a Tomáš Vacek (0), který si připsal první výhru po vzdání soupeře v 1. kole v čase 2:16.
Střídavé výsledky domácích borců potvrdil i Petr Novák (6-7), který prohrál v lednu se silným Němcem Benjaminem Brinsou (14-2), když zde prohrál ve váze do 72 kg Slováka z Ostravy Jana Širokého (0-2) po vzdání v 2. kole za 2:40.
Další tři zápasy se již vedly jako amatérské. Domácí Martin Hockicko ve váze do 93 kg prohrál s Janem Gottvaldem na body, domácí Vojtěch Veselovský vyhrál nad Slovákem Jakubem Reifem ve váze do 73 kg také na body a až v posledním zápase prohrál domácí borec, již zmíněný Denis Poborský, s Danielem Kubelkou po submission v 1. kole v čase 1:59.
Jak zhodnotit turnaj? Jakoby polovina našich bojovníků MMA byla z Karlových Var. To určitě není pravda, takže si můžeme zadokumentovat další z vrcholných turnajů, který ale špičkou našeho MMA určitě nebyl.

Sdílej s přáteli!

  Další doporučené články

  1 Odpoveď

  1. Vojta napsal:

   Nezapasil Petr ale Robert Novak a Denis Poborsky prohral az ve druhem kole…a autor krom overovani informaci by si mel zopakovat slovosled a vetnou skladbu…

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *