MMA: Futera nevyhrál, ale jsou tu rozpaky

inn

Na turnaji Innferno Fighting Championship 1, který se konal v Music Hall v rakouském Innsbrucku se v hlavním zápase utkal náš Stanislav Futera z Penta Gym Praha s Jessinem Ayarim, který bojuje za Hammer Team v německém Norimberku.


Jessin Ayari (12-3) měl za sebou tři vítězné zápasy, a pří vyšším počtu vítězství byl považován za favorita. Standa Futera (8-3) byl po šesti vítězství v řadě, takže oba byli dobré formě a mohl se čekat dlouhý boj. Zápas měl však vcelku krátký konec, v 1. kole v čase 3:22 vyhrál Ayari, když rozhodčí odmával konec po Rear-Naked Choke, což byl oficiální výrok.

inn
Průběh tří minut však jednoznačný nebyl, ovšem Ayari zasáhl kopem Futeru do břicha, ten šel k zemi a Ayari mu ještě zasadil ránu kolenem do hlavy. To byl asi zákrok proti pravidlům. Na fotografii to však vypadá, že Ayari zasáhl pouze Standovu hruď. Asi proto, že tento zákrok rozhodčí Nebil Sebai zřejmě neviděl, zápas ukončil a tým Futery měl pak uvažovat o protestu.
Podle pravidel MMA, které se používají ve většině akcí po celém světě, koleny je zakázáno hlavu bojovníka zasáhnout, pokud se dotýká země na nejméně třech bode svého těla, například, když klečí nebo se podpírá rukama na zemi.
Fotografie je však jen zlomkem skutečnosti, dráha nohy mohla mít jinou a delší cestu. V tom okamžiku byl již ale Futera na obou kolenech, s rukama byl tedy na čtyřech bodech.
Futera však zápas zhodnotil tak, že přiznal, že Jessin byl velmi silný, silnější, než očekával. „Měl jsem ho porazit. Ale to, čím jsem byl opravdu otřesen a co předznamenalo můj konec, bylo to koleno na zemi. Tak to vidím já, „vysvětlil v rozhovoru s HNP TV a dodal že první věcí, kterou řekl rozhodčímu, bylo, že byl na zemi na kolenou. „To byla jeho konečný tah,“ řekl Futera na Ayarisovo koleno, „bylo to trochu proti pravidlům, ale já nemůžu popřít jeho vítězství, byl lepší než já. Pokud porušil pravidla, můžeme podat protest.“
Ayari se nažil zachránit reputaci tím, že řekl v televizním rozhovoru pro HNP, že neviděl, že Futera je už na zemi, takže si myslel, že dělá přípustný zákrok. „Koleno bylo neúmyslné, samozřejmě! Jsem velmi poctivý sportovec, nechci nikdy někomu úmyslně něco způsobit,“ uvedl Ayari.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *