MMA: Grozné plné hvězd

qcndYYPvS_g

Ruský turnaj Akhmat Fight Show 17: Grand Prix Akhmat 2016, který se konal v sobotu 9. dubna 2016 v Sportovní hale Colosseum v Grozném, přivedl do klece opět borce světového věhlasu. Potom budeme těžko hledat, kdo byl největší hvězdou.

Maxim Grišin (21-6) se představil jako ruská jednička v polotěžké váze a také s tím, že má za sebou jedenáct zápasů ve šňůře bez porážky. Jeho soupeř Polák Marcin Łazarz (8-2), čtvrtý na Britském žebříčku, byl na tom značně hůř, ztratil v posledním zápase titul šampióna v BAMM. Grišin byl proto jasný favorit, vyhrál, ale jen chudě, na body.

Na startovní listině byla také šestice Brazilců, z nicha zaujal Thiago Silva (16-5-2, UFC 7-3-2), 42 na světovém žebříčku v polotěžké váze, porazil na body Kypřana Stava Economoua (17-4-1), trojku ve Velké Británii. Na body vyhrál i Delson Heleno (28-8,UFC 0-1, brazilská dvojka ve střední váze, nad Rusem Aslambekem Musajevem (7-2), který zápasí nejen ve střední, ale i v těžké váze. Další Brazilec Gerônimo Dos Santos (36-16), brazilská jednička v těžké váze, porazil chorvatskou jedničku Diona Staringa (34-11) také jen na body.

Zdá se, že všechny zápasy skončily vítězstvím na body, ale opak je pravdou. Nejkratší zápas turnaje vyhrál Rus Magomed Ankalaev (5-0) nad Američanem Lloydem Marshbanksem (19-18) v polotěžké váze za pouhých 15 vteřin v 1. kole, a to KO po úderu.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *