MMA: Helsinky a Martin Burkot

cage-34_juliste_a2

Na finském turnaji Cage 34, který se konal v Helsinkách v sobotu 13. února 2016, jsme měli jedno želízko v ohni, Martina Burkota. Ten je v současném českém žebříčku v lehké váze na 9. místě.

Hlavní události turnaje byl ale brazilský souboj v pérové váze mezi Rafaelem Domingem (6-0) a Rafaelem Macedou (7-2). Domingos se sice hlásí k Brazílii, ale za svou kariéru bojuje pouze v Finsku a ještě k tomu ani jednou nesoupeřil s žádným Finem. Macedo opustil domovinu v roce 2012 po vcelku slušné kariéře 5-1, ale zde byl v roli outsidera. A to se nakonec také ukázalo, zatím bezchybný Domingos ani tentokrát nezaváhal a soupeře vyřídil již v 1. kole za 68 vteřin Guillotinou choke.

Zajímavý souboj se rýsoval v dámském duelu, představila se tu jedna z nejzkušenějších evropských bojovnic, Francouzka Mara Romero Borellová (8-4) a domácí Suvi Salmimiesová (3-2). Ta byla sice pasovaná na favoritku, ale nedopadlo to tak, prohrála po velkém boji na body. Borellovou teď čeká v květnu boj v Polsku na PLMMA 66 a zde domácí Izabela Badurková (5-3).

A teď k Martinovi (6-3), který dostal za soupeře zkušenějšího Mikaela Nyyssönena (8-2). Ten měl slabší chvilku v první polovině loňského roku, kdy dvakrát prohrál, ale jinak byl bezchybný. Bojoval vždy sice jen doma, ale střetával se tu i se zahraničními borci, jako byl teď Martin. Ten vloni dvakrát úspěšně zápasil v Maďarsku, ovšem s borci pouze se dvěma zápasy. Mikael bylo jiné kafe, prohrál s ním již v 1. kole v čase 3:11 po Choke.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *