MMA: Hosté přijeli, viděli a prohráli

poster-silva-vs-kincl

Možná trochu víc nadprůměrný turnaj MMA na naše české poměry viděla v soboru 11. října hala AFI Palace v Pardubicích. Konal se zde turnaj GCF Challenge – Eastern Best 3 a vedle známých i méně známých našich borců se tu představilo i několik cizinců, ovšem jejich kvalita asi nedosahovala špičkové úrovně, jaká v jejich zemích jinak je.

Všechny zápasy byly v čase 3 – 5 minut. Hlavní událostí byl boj ve veltru mezi našim Patrikem Kinclem (12-7), který měl v roce 2010 čtyři prohry za sebou, ale pak si dal přestávku a od května 213 již zaznamenal čtyři výhry v řadě, a Maďarem Laszlem Solteszem (21-10), který byl v ČR již podruhé, když na ProFC v roce 2011 vyhrál nad Matušem Lainczem, ale v roce 2011 porazil Tomáše Penze na ProFC. Podle zkušeností byla asi dávána více šance Maďarovi pro větší zkušenosti, ale Patrik si s ním poradil již v 1. kole TKO. Je to na profi scéně jeden z nejlepších výsledků našeho borce v letošním roce a proto můžeme jen gratulovat.

wanderson-silva

V pérové váze Jaroslav Pokorný (7-4) dostal za protivníka vcelku zkušeného Slováka Mariana Jakubíka (4-1), který v dubnu jasně a rychle, jen za 1:09, porazil našeho Petra Cajnaka. Tady, pokud to můžeme považovat za jakousi odplatu, to Jardovi trvalo do 2. kola, než zvítězil po Guillotine Choke. V bantamu to měl David Dvořák (5-3) vcelku snadné, protivníkem mu byl začátečník v MMA Petr Neumann (0), a také to podle prognózy dopadlo, konec TKO byl již v 1. kole. Obdobně v lehké váze Roman Vanický (16-12) měl za soupeře dosud velmi slabého Slováka Michala Mokrého (0-3), kterého porazil ale jen na body. Naopak úspěšným bojem proti papírově silnějšímu soupeři se prosadil v těžké váze Martin Chuděj (1-0), když porazil Němce Marcuse Kottkeho (1-2) také TKO v 1. kole.
V pérové váze Jaroslav Jartim (2-2) se utkal s Polákem Patrykem Roskoszem (1-0) a s tímto papírově slabším soupeřem vyhrál jen na body, je vidět, že Polská MMA je na dobré úrovni a je jen škoda, že s Poláky bojujeme jen velmi zřídka. V bantamu se mohl do plusových bodů dostat i náš David Vašků (0-2), který měla za soupeře Slováka Tomáše Zajace (0), ovšem David položil začátečníka Tomáše Zajace Rear-Naked Choke již v 1. kole. Ve střední váze se utkala dvojice našich borců, Lukáš Najman (1-2) a Miroslav Vacek (5-8), jehož poslední čtyři zápasy znamenaly také čtyři porážky, ale zde smolnou šňůru protrhl a vyhrál na body.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *