MMA: Hvězdy českého MMA se představí v březnu v Hradci Králové

IMGP8408a

Praha, 2. února 2014 – Hvězdná jména českého MMA (Mixed Martial Arts), tohoto nejkomplexnějšího bojového sportu, se v pátek 7. března představí na velkém galavečeru v Hradci Králové. Tamní zimní stadion bude hostit jedinečnou sportovní podívanou s názvem MMAA Aréna 3, při které se ta nejzvučnější jména české scény střetnou v osmihranné kleci, tzv. oktagonu s prvotřídní zahraniční konkurencí. Akci pořádá Česká asociace smíšených bojových umění (MMAA), která poprvé takto významnou sportovní akci dopřeje i mimopražskému publiku.

Největší hvězdou na startovní listině je bezesporu Karlos Vémola, jediný Čech, který kdy okusil atmosféru nejprestižnější světové soutěže v tomto sportu, americké UFC. Po jeho posledních dvou výhrách na české půdě a získání titulů šampiona ve střední váze obou asociací (MMAA a GCF), se tak poprvé český fanoušek může těšit na jeho srovnání se stejně kvalitní evropskou konkurencí.

Fight 01 - Vemola Strus

Ale ani další jména na startovní listině nejsou jen „do počtu“. V kleci se představí také Petr Kníže, první soupeř Karlose Vémoly na české půdě z listopadu loňského roku, dále Petr Ondruš, několikanásobný mistr světa v kickboxu, a nebo Bohumil Lungrik, jakožto hradecký matador patřící do špičky českého MMA.

Soupeřem Karlose Vemoly bude polský bojovník Piotr Strus, mistr světa v čínském boxu – sanda  a veterán jednoho z největších evropských MMA turnajů KSW. Piotr Strus trénuje ve stáji trenéra Pavla Nastuli, který je zlatým medailistou z olympijských her v Atlantě v judu, a dvojnásobným mistrem světa v judu. Fanoušci MMA ho znají především díky působení v legendární japonské sérii Pride FC.

„Osobně jsem moc rád, že se nám podařilo na tuto akci dostat tolik hvězdných českých borců, kteří navíc nebudou zápasit proti sobě, ale proti evropské konkurenci. Nejsem si jist, jestli fanoušci MMA budou mít ještě někdy v budoucnu šanci, sledovat na jedné soutěži Vémolu, Knížete a Ondruše najednou. Čeká nás velký večer,“ říká André Reinders, sám hvězda tuzemského MMA a zároveň viceprezident České asociace smíšených bojových umění.

Celý galavečer nabídne celkem devět profesionálních zápasů, jejichž obsazení bude v následujících dnech zveřejňováno a jednotliví bojovníci budou veřejnosti postupně představováni. K tomu nebudechybět doprovodný program včetně tematické audiovizuální produkce. Díky tomu, že se Česká asociace smíšených bojových umění stala mediálním partnerem filmu 300: Vzestup říše, bude celý večer koncipován v duchu gladiátorských her 21. století.

Navíc se fanoušci MMA mohou těšit na speciálního hosta ze zahraničí.

O galavečeru Aréna 3:

Datum: 7. března 2014

Čas: 19.00

Místo: Zimní stadion Hradec Králové, Komenského 1214/2, Hradec Králové

Předprodej:  V síti Ticketportal (ČR, Polsko) od středy 5. 2. 2014.

 

Hlavní část startovní listiny:

 

Karlos Vémola (ČR) vs. Piotr Strus (Polsko)

Petr Kníže vs. Kacper Karski (Polsko)

Petr Ondruš (ČR) vs. Mateusz Ostrowski (Polsko)

Bohumil Lungrik (ČR) vs. Warren de Reuck (Velká Británie)

Makhmud Muradov (ČR) vs. Krzystof Klepacz (Polsko)

Petr Neplech (ČR) vs. Peter Čapkovič  (Slovensko)

 

 

Trailer k filmu 300: Vzestup říše ke zhlédnutí ZDE.

Novinky z českého MMA – FighterNews.cz

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *