MMA: Invicta rozdala tři tituly

maxresdefault

Americká organizace MMA Invicta Fighting Championships, LLC uspořádala další svůj turnaj Invicta FC 13: Cyborg vs. Van Duin v The Chelsea at The Cosmopolitan v Las Vegas v Nevadě 9. července 2015. Na programu byla sedmička zápasů a v nich tři boje o tituly. Invicta FC má ve svých řadách pouze ženy a turnaje pořádá od roku 2012.

Jako hlavní událost byl určen titulový boj v pérové váze Brazilky Crystiany Justinové (13-1,Inv.3-0), která ale již od roku 2008 působí pouze v USA. Teď to byla její druhá obhajoba titulu proti vyzývatelce Novozélanďance Faitě Van Duin (5-1,Inv.1-0). Jasnou favoritkou byla velezkušená Justinová, která svou převahu nejen v podpoře veřejnosti, ale i v aréně dokázala za pouhých 45 vteřin zápasu a ukončila ho KO po úderech.

maxresdefault

Další titulový zápas byl v bantamu, Tonya Evingerová (15-6,Inv.3-0) bojovala s Mexičankou Irenou Aldanovou (5-1,Inv.2-0). Evingerová brázdí arénami již deset let, Aldanová jen tři, takže i zde nebylo pochyb o favoritce. Ani tady favoritka Aldanová nenechala nikoho na pochybách, ale zvítězila až ve 4. kole v čase 4:38 po KO Ground and pound.

Ve slaměné váze bojovala o třetí titul Japonka Ayaka Hamasakiová (11-1,Inv.1-1) a šampiónka Brazilka Herica Tiburciová (9-2,Inv.1-0), která titul obhajovala poprvé a byla jasnou favoritkou. V tomto zapase však tzv. narazila kosa na kámen a na body vyhrála podceňovaná Hamasakiová.

Z dalších zápasů připomeneme v bantamu vítězství na body Švédky Pannie Kianzadové (7-0) nad Australankou Jessy Rose-Clarkovou (5-1), když obě ve své kariéře poprvé bojovaly v USA.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *