MMA: Išel Macek do Orenburgu…

Na ruský prestižní mezinárodní profesionální turnaj v MMA „Skytské zlato“ CCM Orenburg odjela z klubu Penta Gymu, pod vedením trenéra Daniela Bartáka, dvojice bojovníků Michal Vostrý a Filip Macek. Filip měl menší problém, který se mu ale podařilo překonat, a to že ještě ve čtvrtek vážil asi 66 kg, takže musel pět shodit. To se mu podařilo, protože při pátečním oficiálním vážení problémy nebyly.

Ve startovní listině došlo také k několika změnám, nás se týkalo, že proti Vostrému měl bojovat ruský šampión Murad Mirzabekov, ovšem tomu byl vybrán jiný soupeř, a to Alexej Gannenko.
Do Aréna CCM v Orenburgu se přišlo podívat několik tisíc diváků, zejména příznivců MMA, který jako sport v Rusku získává neustále větší popularitu. Taková akce se koná v Orenburgu teprve podruhé a byli na ni přizváni bojovníci nejen tedy z ČR, ale i ze Srbska, Maďarska, Španělska, Venezuele a ruští borci z různých koutů země. Živé turnaj vysílala regionální televizní stanice ORT Planet a desítky partnerských společností na stránkách internetu po celém světě. Čestným hostem turnaje byl prezident Svazu ruského MMA Fedor Emelianenko.
A nyní k jednotlivým bojům. Ve velterové váze místní Alexej Kunchenko (6-0) porazil Venezuelana Ronnyho Alexandra Landaetu (6-4) na body. Pak to ale přišlo, v bantamu Eugenij Lazukov z Permu (6-1) prohrál s našim Filipem Mackem (10-7) v 1. kole za 4:03 po zadním nahém sytič). Lazukov tak teprve po druhé ve své kariéře prohrál, a to dokonce v roce 2011 porazil Aliho Bagutinova, který nedávno bojoval o titul v UFC (4-1). Je to další velký úspěch naši MMA, jen nám připadá, že málo takovéto akce zkoušíme, že se držíme spíš pod zemí, že bychom měli raději mířit vzhůru k nebesům…
Pak přišly na řadu další dva velterové boje, Arthur Zaynullin z Ufy (1-2) porazil Uzbeka Dmitrije Khudyakova (0) na body a Vitaly Makiev z Čeljabinska (1-1) Španěla Felipe Salvadora Nsueho (2-2) také na body. V těžké váze místní Nikolay Bannikov (0) porazil Španěla Davida Tralera (0) KO v 1.kole.
Pak nastoupilo naše druhé želízko v ohni, když se v lehké váze Moskvanu Alexeje Gannenkovi (3-3), který v posledních třech zápasech všechny prohrál, ale tentokrát se mu podařilo porazit našeho Michala Vostrého (6-4) 2. kolo v čase 3:34 na zadní nahý sytič.
Pak následovaly další dva zápasy v lehké váze, kdy místní Murad Mirzabeckov (0) porazil Chorvata Sebastiana Eminiho (2-0) na body a další místní borec, Damir Ismagulov (1-0) porazil Maďara Davida Bacsakajeho (0) na KO v 1. kolo v čase 3:57.
Dva zápasy v pérové váze opět vyhráli Rusové, Timur Nagibin z Tjumenu (1-1) porazil Španěla Teta Terranosu (0) na body a z Omsku si pro vavříny přijel Sergey Rodnov (3-0), když zvítězil nad dalším Španělem Agonejem Romerou (3-1) na body.
Většina jmen asi českým čtenářům nic neříká, někdy jde o začátečníky, ale na druhou stranu je jasné, že jediný, kdo dokázal porazit Rusa, byl právě jen a jen Filip Macek. Ještě jednou gratulujeme.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *