MMA: Japonsko hostilo UFC

barnett-x-nelson

Turnaj UFC Fight Night 75: Barnett vs. Nelson, který se konal v soboru 26. září 2015 v aréně Saitama Super v Japonsku, neměl na pořadu žádný boj o titul, ale svedl proti sobě velmi kvalitní dvojice. Samozřejmě se tu představila řada Japonců, dokonce tu byli jen tři Američané, ale právě jejich dvojice byla pasovaná na hlavní zápas večera.

Hlavním zápasem, jak bylo řečeno, byl americký souboj v těžké váze mezi Joshem Barnettem (33-7,UFC 5-2) a Royem Nelsonem (20-11,UFC 7-7). Hůř na tom je v současné době Nelson, u posledních pěti zápasů vyhrál jen jeden. Barnett má v UFC zvláštní postavení, zápasil zde v letech 2000 až 2002 a dotáhl to na šampióna v těžké vázce, jenže po zápase byl pozitivně testován na steroidy, takže opustil UFC s tím, že byl titulu zbaven. Ale uteklo 11 let a v roce 2013 se „zbloudilá ovečka“ do vrcholové organizace MMA vrátila. Poslední zápas také prohrál, ale tentokrát byl považován za favorita a dokázal také, že se proroci nemýlili a vyhrál na body.

josh-barnett-roy-nelson-ufc-fight-night-75

Ojedinělým způsobem dokázal ve střední váze vyhrát Jamajčan Uriah Hall (11-5,UFC 4-3), když ve 2. kole v čase 0:25 porazil Arménce a snad největšího světoběžníka mezi borci MMA Gegarda Mousasia (37-5-2,UFC 4-2) TKO po jumping spinning back kick, flying knee a úderech.

Nejkratší zápas večera vyhrál v pérové váze Brazilec Diego Brandao (19-10,UFC 5-3) nad Japoncem Katsunorim Kikunou (22-7-2,UFC 2-2), a to TKO po úderu již za 28 vteřin 1. kola.

Všechny další zápasy, a bylo jich sedm, skončily buď na body nebo až vítězstvím jednoho ze soupeřů ve 3. kole.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *