MMA: Jde to ještě rychleji než 6 vteřin?

battle_of_moscow_16

Moskevský Palác sportu v Lužnikách se stal v pátek 11. července dějištěm dalšího kola Bojů o Moskvu, tentokrát s názvem Fight Nights: Battle 16 – Ready For Labour And Defence. Rusové si i tentokrát pozvali několik více či méně zkušených borců ze zahraničí, ale byla to správná volba, všichni vesměs prohráli.

V řadách fanoušků totiž panuje názor, když si někoho pozvat, tak takového, který má malou šanci vyhrát. Ale výše čísel vyhraných a prohraných a jejich poměr někdy o síle neříká vše. Právě v těžké váze byl hlavní zápas turnaje toho výjimkou. Černý Američan Brett Rogers (15-6), který se krátce předloni objevil i v Bellatoru (1-1), zde porazil všemi za favorita pasovaného domácího Rusa, konkrétně tedy Dagestánce, Magomeda Malikova (7-2) ve 2. kole v čase 1:42 KO/TKO po jeho zranění nohy.
Naopak Konstantin Erokhin (6-1), i když byl vcelku překvapivě pokládán za favorita, v těžké váze porazil podle skóre daleko zkušenějšího Poláka Michała Andryszaka (12-3) KO/TKO po úderu za pouhých 32 vteřin 1. kola. V říjnu Erokhina čeká dosud neporažený Polák Michał Włodarek (5-0), se kterým se měl již utkat v březnu, ale Wlodarek měl tehdy zlomený palec.
Vyrovnané zkušenosti měli borci v dalším zápase ve velteru, Marif Piraev (8-0) a Brazilec Luiz Ricardo Simon (8-3). Piraev byl asi díky domácímu prostředí vyvyšován, no nakonec se oba rozešli remízou.
Z dalších zápasů již jen krátce. Michail Moknatkin (4-1) porazil Běloruse Pavla Treťjakova (3-4) po Rear Naked Choke v 1. kole, Alexej Kunchenko (4-0) si také ve velteru poradil se Španělem Flipem Salvadorem  Nsue Ayiugonou (2-1) KO/TKO po úderu až ve 3. kole v čase 4:05.
Achmet Alijev (6-3) v lehké váze porazil dalšího Běloruse Pavla Nikolajenyjeho (2-1) KO/TKO po Liver Kick ve 2. kole za 1:32. Magomed Magomedov (5-1) porazil ve střední váze Alexeje Šapovalova (9-4), který prohrál poslední tři zápasy, po Armbaru v 1. kole přesně po 60 vteřinách. Nováček Grachik Engibaryan (0) dostal ve smluvní váze do 63 kg za soupeře Kubánce Viktora Huan Montese (0-2), který ale bojuje zatím neúspěšně jen v Rusku, KO/TKO po Head Kick and Punches za pouhých 6 vteřin 1. kola.
V lehké váze Mavlidin Kaibulajev (2-0) porazil Rakchmana Dudajeva (4-1) jen na body a Ramazan Kurbanismailov (5-2-1) sehrál s Alexejem Polpudnikovem (12-4) ve smluvní váze jen nerozhodnou hru.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *