MMA: Jędrzejczyková titul obhájila

MMA 09-07a Joanna Jedrzejczyková

Zcela výjimečná situace nastala v organizaci UFC, tento týden pořádala tři velké turnaje, a ve všech šlo o tituly, dokonce i v ženských kategoriích. Na turnaji The Ultimate Fighter 23 Finale (The Ultimate Fighter: Team Joanna vs. Team Cláudia), který se konal v pátek 8. července 2016 v MGM Grand Garden Aréně v Las Vegas v Nevadě, byl hlavní událostí titulový souboj ve slaměné váze mezi Polkou Joannou Jędrzejczykovou (11-0,UFC 5-0), světovou slaměnou jedničkou, a Brazilkou Cláudií Gadelhaovou (13-1,UFC 2-1), současnou světovou dvojkou.

Joanna titul obhajovala již po třetí, a dokonce se s Cláudií již jednou utkala. To bylo v roce 2014 a vyhrála na body. Teď tedy Cláudie mohla tuto svou jedinou porážku odčinit a navíc získat titul. Její snaha byla ale marná a opět prohrála na body. Na turnaji šlo o souboj dvou týmů, ve kterých mimo zmíněných hvězd bojovali méně známí borci. Turnaj začal 20. dubna s 32 borci jen ve dvou vahách, mužské polotěžké a ženské slaměné. Nyní po vyřazovacích kolech turnaj dospěl do finále, kde souboj v polotěžké váze vyhrál na body Andrew Sanchez (7-2) nad Khalilem Rountreem (4-0). Slaměnou vítězkou turnaje se stala Tatiana Suarezová (3-0), která po D’arce choke v 1. kole v čase 3:43 porazila Amando Cooperovou (1-1). Oba vítězové byli z týmu Cláudie Gadelhaové.

Další program doplnily zápasy i mnohem zkušenějších borců, z devíti zápasů jich pět skončilo na body. Tady můžeme zmínit v lehké váze vítězství Willa Brookse (18-1,Bellator 9-1), bellatorského šampióna lehké váhy s dvěma úspěšnými obhajobami, nad Angličanem Rossem Pearsonem (19-10-1,UFC 11-6-1), který do UFC vstoupil v roce 2009 také vítězstvím v turnaji The Ultimate Fighter, kdy bojoval tým USA a Velké Británie.

Nejkratší cestu k vítězství měl na turnaji v lehké váze Brazilec Joaquim Silva (8-0,UFC 1-0), když za pouhých 34 vteřin z arény vyprovodil Andrewa Holbrooka KO (11-0,UFC 1-0) po úderu.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *