MMA: Johnson titul obhájit knokautem večera + video

ufc-fox-9-new

Turnaj UFC on Fox: Johnson vs Benavidez 2 (UFC on Fox 9) byl připraven na sobotu 14. prosince 2013 v Sleep Train Aréně v Sacramentu v Kalifornii. Turnaji ale předcházela řada změn, takže se startovní listina takřka do poslední chvíle měnila.

Dokonce byl změněn i hlavní zápas, který měli původně vybojovat současný šampión UFC v lehké váze Anthony Pettis a hlavní uchazeč o stejný titul TJ Grant. Hlavní událostí se tak stal boj o titul UFC v muší váze mezi současným šampiónem Demetriem Johnsonem (18-2-1) a Josephem Benavidezem (19-3). Ti dva se již utkali jednou, a to v září 2012 v boji o titul. Tehdy ale Johnson vyhrál těsně na body. Benavidez od té doby třikrát zvítězil, Johnson dvakrát titul obhájil, vždy ještě s hodnocením boj večera a položení večera. Šance před zápasem byly proto takřka vyrovnané. Ovšem Johnson nenechal nic náhodě, a již za dvě minuty, konkrétně v čase 2:08, úderem KO Benavideze složil. A bylo to knokaut večera, jako by chtěl Johnson za tři zápasy po sobě jsoucí sbírku hodnocení zkompletovat. Možná je to další titul?

urijah-faber-michael-mcdonald-ufc-on-fox-9-2

V bantamové váze se představil Uriáš Faber (29-6), bývalý mistr WEC i KOTC, ale v UFC stále jen v boji o titul vyřazovaný borec, a Michael McDonald (16-2), také bývalý mistr, ale TPF. Takže šlo o utkání mistrů různých společností, a vítězem byl Faber, když ve 2. kole v čase 3:22 položil soupeře gilotinou tlumivkou, a bylo z toho ocenení položení večera.
V hlavním programu byl také další muší zápas, a to Chada Mendese (15-1) a velezkušeného Nika Lentze (24-5-2), vítězství Mendese bylo ovšem jednomyslně na body. Poslední zápas hlavního programu svedli mezi sebou v lehké váze Joe Lauzon (22-9) a Mac Danzig (21-11-1). Pro Lauzona je zajímavé, že je nejvíce hodnoceným bojovníkem v UFC, když totiž zápasí, většinou je jeho zápas vyhodnocen pro něho jako položení večera, ale když prohraje, tak alespoň boj večera, a dokonce získal i hodnocení „boj roku 2012“. Má těch „titulů“ celkem 12. Danzing není tak úspěšný, má takových hodnocení jen 4, navíc v posledních desíti zápasech jen 3x vyhrál. Ale nedařilo se mu ale ani tentokrát, prohrál jednomyslně na body, a dokonce za to nebylo ohodnocení žádné.
Ze šestice bojů doprovodného programu skončila pětice na body. V těžké váze Ryan LaFlare (9-0) tak zvítězil nad Soudem McGeem (16-3), v lehké Brazilec Edsona Barbozu (12-1) v boji večera porazil Dannyho Castilla (16-5), v další lehké váze Bobby Green (21-5) si poradil se zkušenějším Patem Healyem (31-16), v muší váze Zach Makovský (16-4), kdysi bantamový šampión Bellatoru, vyhrál nad Scottem Jorgensenem (14-7), a konečně v lehké váze Kanaďan Sam Stout (19-9-1) vybodoval Codyho McKenziema (14-3). Jediným zápasem, který skončil předčasně, byl tak boj v lehké váze mezi Abelem Trujillem (10-54) a Rogerem Bowlingem (11-4). Šlo o druhý jejich boj, když letos v srpnu při souboji Trullilo použil nelegálně koleno a Bowling již nebyl schopen pokračovat. Nyní to dopadlo tak, že Trujillo použil legálně údery a bylo z toho TKO, a to v 2. kole v čase 1:35.
V jediném předzápase se utkali v muší váze Alptekin Ozkilic (8-1) a Darren Uyenoyama (8-4), kdy na body vyhrál Ozkilic.
Na závěr jen tak pro zajímavost, že Johnson dostal za obhajobu titulu 250.000 dolarů a nejméně za porážku McGee, pouhých 10.000 dolarů.

 

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *