MMA: Krásné a bojovné, to jsou ženy v MMA

Lauren Murphy and Miriam Nakamoto

Americká organizace Invicta Fighting Championships s prezidentkou Shannon Knappovou byla založena v roce 2012 a věnuje se podpoře ženských bojovnic MMA. Na jejích turnajích se také setkáme pouze s ženami, turnaj Invicta FC 7: Honchak vs. Smith se konal v Ameristar Casino Hotelu v Kansas City v Missouri.

Hlavní událostí byl boj v muší váze mezi Barbou Honchakovou (8-2) a Leslie Smithovou (6-3-1). Bojovalo se na 5 kol po pěti minutách, a tady až do konce. Rozhodovaly body, na které byla lepší Honchaková, která tak poprvé obhájila svůj titul šampiónky Invicta FC v muší váze. Smithová uznala na závěr, že „Barb byla dnes večer lepší bojovnicí,“ ale přiznala, že nebojovala na 100 procent, ale „bylo to pro mě na konec překvapení, protože mám pocit, že jsem mohla vybojovat mnohem lepší boj!“
Boj o získáni titulu se odehrál v dalším zápase v bantamu mezi dosud neporaženou Lauren Murphyovou (7-0) a Miriam Nakamotovou (2-0). Boj skončil ve 4. kole v čase 0:23, když si Nakamotová poranila po uklouznutí koleno a tím pádem prohrála, Invicta má tak další šampiónku Murphyovou.

Leslie Smith and Jennier Maia
Ve slaměné váze Tecia Torresová (3-0) se postavila proti daleko zkušenější Felici Herrigové (9-4). I když Torresová má za sebou jen tři profi zápasy, v amatérských zápasech má skóre 7-0. Tady se tedy neměla čeho bát a vyhrála na body. Skotka Joanne Calderwoodová (7-0) má za sebou v slaměné váze vítězství nad soupeřkami z mnoha zemí, Monaka, Rakouska, Ukrajiny a Francie i USA, a nyní proti ní stála také dosud neporažená Finka Katja Kankaanpaová (8-0), která také má za sebou paletu cizinek, Brazilku, Angličanku atd. Tady došlo k vítězství na body pro Calderwoodovou.
Další zápas v pérové váze režii dvou Kanaďanek, Julie Buddová (5-2) a Charmaine Tweetové (4-3) skončil vítězstvím na body pro Buddovou. Brazilka Vanessa Portová (15-6), poražená finalistka v muší váze s Barbou Honchakovou, si zde trochu „schladila žáhu“ na Američance Zoile Frausto-Gurgelové a porazila ji na body.
Tím jsme skončili se zápasy hlavního programu, dvě předkola byla plně v režii amerických bojovnic. V bantamu Tonya Evingerová (11-6) ve svém debutu v Invictě porazila Sarah D’Aleliovou (7-4) na body a v muší váze Nina Ansaroffová (5-3) porazila Munah Hollandovou (5-2) ve 2. kole v čase 3″54 TKO po úderech.
Ženské MMA si své místo na slunci jistě již našlo, nevznikne někdy třeba v evropském či středoevropském měřítku obdobná organizace?

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *