MMA: Kruger míří ke hvězdám

1330507704EFC_Fight_Card_fight_six

Jihoafrický Johanesburg byl ve středu dějištěm turnaje EFCA 22 ve střední váze mezi JP „Tinkerbell“ Kruger a Tumelo Maphuto. Oba borci patří mezi špičku Afirky, například Maphutha je proslulý knockout specialista, který vlastní rekord nejrychlejší KO v africké historii MMA.

Je to pouhých 7 vteřin s Chrisem du Pontem letos 1. března. Jeho skóre sice není nejlepší (3-6-1), ale je považován za velikého talenta a nejrychleji stoupající hvězdu MMA. Kruger je zase znám i z dalších bojových sportů, je mistr thajského boxu i v kickboxu. Svou první a jedinou prohru zaznamenal ve svém debutu v roce 2009 a pak už jen samá vítězství. Boj skončil v prvém kole, Kruger položil ambarem „černou perlu“ za 4:19.
Frederich „ninja“ Naumann (zatím 3-0) se postavil ve veltru tvář k tvář brutálnímu bývalému šampiónovi Dallasu Jakobimu (6-5-1), který měl v boji otestovat jeho skutečnou kvalitu. Podařilo se mu to, protože dostal od Naumanna KO po úderu ve druhém kole za 0:51. V bantamové váze se proti sobě postavili Angličan Donnovan Wilken (zatím 1-1), který bojuje ale jen v Jižní Africe, a Matthew Buirski (zatím také 1-1). I tady byl boj krátký, Buirski poslal svého soupeře na zem Kimurou za 3:41.

21639_582766968431963_570744845_n
Kruger jistě cítí, že teď po tomto posledním vítězném zápase by měl dostat možnost bojovat o titul šampióna EFC Afkiky, Maphuthovi se totiž nepodařilo ukončila stoupající prestiž. Také jeho fanoušci volají po jeho zápasu se současným mistrem Jeremy Smithem.
Z dalších zápasů můžeme uvést, že Fraser Opie (11-5) porazil Mohameda Alyho (6-5) v prvním kole za 1:51, ale nejde o kdysi slavného boxéra, tomuto pánovi je 29. Christophe Walravens zaznamenal v těžké váze své první vítězství, po debutní prohře, nad Ianem Visserem, který byl ve stejné situaci s debutní prohrou, tady dostal druhou těsně před koncem 1. kole KO děrovačkou v čase 4:54.

V prvním kole skončil i další velterový zápas mezi Juanem  Lubbem (4-4) a Thembu Gorimbem, pro kterého to byl teprve druhý profi zápas a také druhá výhra, tady položením Lubbeho za 4:32.
Velmi rychlý závěr předvedl Josh Muller (2-2) proti Jamesovi Saksovi, který ani ve svém druhé zápase nepochodil, bylo to položení za 1:19. Ale nejkratší zápas turnaje to nebyl, ten předvedl debutant Roelof Scheepers proti Egypťanovi Koko Hammerovi, také debutantovi, za 1:15.

Sdílej s přáteli!

    Další doporučené články

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *